Ahistamises süüdistatav kirikuisa taandus ametist

Isa Heigo Ritsbek.

FOTO: Peeter Langovits

Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku peavikaar isa Heigo Ritsbek esitas lahkumisavaldused kõigilt oma ametikohtadelt pärast seda, kui noor katoliiklane Olivia Elise Luggenberg süüdistas teda avalikult enda ahistamises.

«Ma esitasin lahkumisavaldused. Ma olen kõikidelt kohtadelt lahkunud – Metodisti seminar, Rocca al Mare kool, kõik kirikute nõukogu esindatused… mulle ei ole midagi jäänud,» ütles Heigo Ritsbek Postimees.ee’le.

«Vaimuliku amet on mul peatatud, nii et teenistusi ma ka ei saa teha,» lisas ta. Ritsbek kuulus ka Eesti Kirikute nõukogusse ja oli Eesti Evangeelse Alliansi peasekretär, ka sellelt kohalt lahkus ta omal soovil.

29. detsembri Postimehes avalikustas Olivia Elise Luggenberg, et kiriku peavikaar isa Heigo Ritsbek (59) ahistas teda korduvalt seksuaalselt. Suvel juhtunu tõttu pöördus naine möödunud nädalal la politseisse.

Ritsbek kordas tänagi oma soovi juhtunut meedias ise mitte kommenteerida. «Minu kui vaimuliku kohus on mitte kunagi negatiivset teisest inimesest meedias rääkida, see on mu põhimõtteline seisukoht.»

Tagasi üles
Back