T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esmaspäeval algab Kagu-Eestis kaitseväe õppus Kevadtorm

Madis Vaikmaa
, reporter
Esmaspäeval algab Kagu-Eestis kaitseväe õppus Kevadtorm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
USA sõdurid möödunud kuu algul Tapal õppustel.
USA sõdurid möödunud kuu algul Tapal õppustel. Foto: SCANPIX

Õppusest võtab osa peaaegu 6000 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest ning USA kopterlennukid V-22 Osprey, hävituslennukid F15 ja transpordikopterid CH-47 Chinook.

Kolme nädala pikkuse õppuse eesmärgiks on 2. jalaväebrigaadi ajateenijatest ja reservväelastest allüksuste kokkuharjutamine ja nende väljaõppetaseme hindamine.

Hinnatavatele üksustele teevad vastutegevust Eesti ja liitlasriikide kaitseväelased. Ühe 1. jalaväebrigaadi üksusena tegutseb ka NATO kiirreageerimisüksuse NRF-16 koosseisu kuuluv Balti pataljon, mille koosseisu on lisaks Eesti, Läti ja Leedu allüksustele juurde lisatud Hollandi mehhaniseeritud kompanii jalaväe lahingumasinatel CV9035. Leedu panustab lisaks Balti pataljonile õppusele ajateenijate jalaväekompaniiga, mis Kevadtormi ajaks allutatakse 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljonile.

Kokku võtab tänavusest Kevadtormist osa kümme riiki, lisaks Balti riikidele ja Hollandile saadavad õppusele kompanii suurused üksused ka Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik ja Saksamaa. Samuti saadavad Saksamaa ja Poola Kevadtormile õhutulejuhid, Soomest tulevad staabiohvitserid ning Kanadast erialaspetsialistide meeskond.

Lisaks näeb Kevadtormi ajal Eesti taevas lendamas Poola ründelennukeid Su-22 ning Ühendriikide hävituslennukeid F15, transpordikoptereid  CH-47 Chinook ning kopterlennukeid V-22 Osprey. Õppusest võtavad osa ka Ühendkuningriigi Ämaris paiknevad hävitajad Eurofighter Typhoon.

Kevadtormi peetakse 19. maini Tartu-, Võru- ja Põlvamaal.  Õppuse lõpurivistus on 19. mail Ridali lennuväljal.

Kaitseväe kolonnid alustavad õppusele liikumist 2. mail Tapalt, 3. mail liiguvad lisaks Tapal ja Võrus asuvatele üksustele Kevadtormi paiknemisaladele ka Jõhvis ja Tallinnas paiknevad üksused. 

Märksõnad
Tagasi üles