Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõgeva peenraproua avas uue lillehooaja teisiti

Aktiivne Jõgeva naisterahvas rajab uusi peenraid. FOTO: Lugeja foto

Juba varem oma aiandushuvi tõttu leheveergudele jõudnud Jõgeva naisterahvas asus eile taas kaevetöödele.

Nii siginesid elumajade vahele rohealale taas üles kaevatud lapid, millest saavad hiljem lillepeenrad.

2014. aasta sügisel ületas Jõgeval elav memm uudiskünnise, kui lasi kortermajade vahele muruplatsile künda traktoriga uudismaa. Ühed elanikud arvasid, et elurajooni tuleb kartulimaa, teised jällegi lillepeenar.

Linnaametnikud nentisid tol korral, et kaeve- ja künnitööd linnaruumis tuleb kooskõlastada. Uudismaa lubati muruks tagasi siluda.

2014. aastal üllatas kohalikke uudismaa. Foto: Kristjan Teedema. FOTO: Kristjan Teedema

Jõgeva linna avalike suhete spetsialist Marge Tasur aga ütles Postimehele, et peenar sai siiski tol korral kooskõlastatud ning naine sai loa sinna lilled istutada.

Abilinnapea vaatas üle

Seekord on kõik aga otsast lõpuni seaduslik. «Need on küll uued peenrad seal samas piirkonnas, aga linnavalitsus on sellest teadlik ja kooskõlastus on olemas. Abilinnapea Ants Prii, kes vastutab linnamajanduse eest, rääkis, et käis peenraid vaatamas ja tegevus toimub nii nagu oli ka prouaga kokku lepitud,» kinnitas Tasur.

Üldjuhul jätkub nii linnaelanikel kui ka ametnikel naisterahva kohta vaid kiidusõnu. Hoov on alati piinlikult puhtaks riisutud. Ka ei ole seal kommipabereid ega krõpsupakke. Talvel lükkab naine aga piirkonnas lund ja lõhub kangiga kõnniteel jääd. Pärast vihmasadusid pühkivat ta isegi laste mänguväljakul kiikede alla tekkivatest lompidest vee välja, et soovijad saaksid kohe uuesti kiikuma hakata. Ainult prügistajate vastu on naine tõre ja manitseb neid, kel praht peost pudeneb.

Tagasi üles
Back