L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaare kriminaalasjas on veel üks kahtlusalune

Joosep Värk
, reporter
Savisaare kriminaalasjas on veel üks kahtlusalune
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Foto: Eero Vabamägi

Ametist kõrvaldatud Tallinna linnapea Edgar Savisaarega seotud kriminaalasjas on tegelikult veel üks kahtlusalune, kelle isikut riigiprokuratuur ei avalda.

Savisaarega seotud kriminaalasjas on seni avalikkusele teada olnud, et kahtlusaluste ringi kuuluvad lisaks Edgar Savisaarele ka Kalev Kallo, Alexander Kofkin, Hillar Teder, Villu Reiljan, Aivar Tuulberg, Vello Kunman, Paavo Pettai ja MTÜ Eesti Keskerakond.

Kuna eile saatis riigiprokuratuur kahtlusaluste kaitsjatele ära kõik kriminaalasja toimikud, siis uuris Postimees, kas kogu kahtlusaluste ring on nüüdseks avalikusele teada. Riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro sõnul on see ring tegelikult ühe inimese võrra laiem.

«Seni ei ole avalikuks tulnud ühele füüsilisele isikule esitatud kahtlustus dokumendi võltsimises. Kuna ta ei ole ametiisik, ei pea prokuratuur tema nime avalikustamist praeguses menetlusetapis põhjendatuks,» sõnas Kahro.

«Kahtlustus esitati 2014. aastal kriminaalasja raames, mis liideti tänavu märtsis altkäemaksu võtmistega seotud kriminaalasjaga,» lisas ta.

Postimehele teadaolevalt on kahtlustuse saanud isik seotud reklaamiärimees Paavo Pettaiga, kellega seotud kuriteoepisoodid märtsis kriminaalasjaga liideti. Pettaid kahtlustatakse samuti dokumendi võltsimises, notarile ebaõigete andmete esitamises ning võltsitud dokumendi kasutamises. Pettaile esitati kuriteokahtlustus ka erakonnale suures ulatuses keelatud annetuse tegemisele ning vastuvõtmisele kaasaaitamises. 

Savisaarele esitati eelmise aasta 22. septembril kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, suures ulatuses rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Kahtlustuse kohaselt võttis Savisaar MTÜ-le Eesti Keskerakond suures ulatuses keelatud annetusi ning Keskerakond omakorda võttis selle vastu. Keelatud annetuse kahtlustus on seotud ühe uuritava altkäemaksu episoodiga.

Samuti esitati Edgar Savisaarele kahtlustus suures ulatuses rahapesus. Kahtlustuse järgi varjas Savisaar ühes Šveitsi pangas ligi 192 000 eurot, millest ligi 174 000 kasutas ta eesmärgiga varjata vara ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku omanikku. Rahapesu puudutava episoodi uurimist alustati 2011. aastal ning see liideti nüüd altkäemaksude võtmist puudutava kriminaalasja juurde.

Savisaart kahtlustatakse ka neljas altkäemaksu võtmise episoodis, mis puudutavad rendilepingu põhjendamatut pikendamist, puuduva ehitusloaga seotud ehitustööde jätkamist, kruntide vahetamist ja hankemenetlust.

Märksõnad
Tagasi üles