P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Fotod: aasta suurpere on seitsmelapseline perekond Aan Tartumaalt

Liis Velsker
, reporter
Fotod: aasta suurpere on seitsmelapseline perekond Aan Tartumaalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vembu-Tembumaal kuulutati juba 12. korda korraldatud suurperepäeval aasta suurperena välja seitsmelapseline perekond Aan Tartumaalt.

Pereema Janne töötab Eesti suurimas reisibüroos konsultandina, kuid on hetkel neljakuuse Janete-Aleksandraga kodune. Isa Peeter on politsei- ja piirivalveametis eriettevalmistuse vaneminstruktor, kelle kodune auhinnakapp on täis kulturismi ja rammumeeste võistluste karikaid ning medaleid.

Peetri ning Janne peres on seitse last: Sten-Anders (15), Janeli (10), Sander (8), Johanna (6), Jolandra-Lisanna (4), Johandra (2), Janete-Aleksandra (4 kuud).

«Kõik tänavused 21 üles seatud perekonda on tublid ja eeskujulikud suurpered ning nende seast valiku tegemine ei olnud komisjonile üldse mitte kerge,» tõdes Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

«Aanide perekond on kokkuhoidev ja tugev pere, kelle suureks väärtuseks on üksteise märkamine ja toetamine kõigis ettevõtmistes. Janne ja Peeter kannavad ning väärtustavad oma seitsme lapsega Eesti parimaid peretraditsioone. Üksteise jaoks ollakse alati olemas ning tegutsetakse üheskoos – nad jagavad oma rõõmusid ja saavad ka raskustest üle ühiselt,» rääkis Õunap.

Õunapi sõnul on tänavune tiitli «Aasta Suurpere» pälvinud perekond eeskujuks paljudele oma koduvalla Kambja peredele ning neid võib iseloomustada kui aktiivseid, rõõmsameelseid ja avatud inimesi.

«Isa Peeter korraldab Elvas igal aastal rammumeeste võistlust Lõuna-Eesti Vägilane ning tutvustab linna üritustel rahvale ka politseitööd. Ema Janne on pere süda, kes leiab alati aega oma laste jaoks, et nendega koos õppida ja meisterdada,» kirjeldas ta.

Suurperepäeva patroon Urmas Vaino ütles, et suurperepäev on nagu ühise maailmavaatega inimeste kokkutulek. «Neid inimesi seob armastus suure pere traditsiooni vastu, mis kipub tänapäeval kahjuks hääbuma,» nentis ta.

Seekord anti suurperepäeval välja ka eriauhind kõige sportlikumale suurperele, kelleks osutus samuti perekond Tartumaalt.

500-eurose kinkekaardi sporditarvikute soetamiseks said Maaülikoolis töötavad lektor Julia Jeremejeva ja teadur Vyacheslav Eremeev, kelle peres kasvab neli poega: Artur (11), Daniel (9), Artemi (4) ja Damir (2). Vanimad pojad Artur ja Daniel on Eesti meistrid sumos ning tulevikus loodavad poisid esindada Eestit olümpiavõistlustel.

Märksõnad
Tagasi üles