Valitsus ei toeta põhiseaduse muutmist rahvaalgatuse võimaldamiseks (8)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ajakirjanikud Stenbocki maja juures
Ajakirjanikud Stenbocki maja juures Foto: Sander Ilvest

Valitsus ei kavatse neljapäevasel istungil toetada 27 riigikogu liikme algatatud põhiseaduse muutmise seaduseelnõu, mille eesmärk on viia sisse seaduse eelnõude puhul rahvaalgatuse võimalus.

Seaduseelnõu kohaselt saaksid eelnõusid algatada vähemalt 16-aastased Eesti kodanikud või kes elavad Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel, teatas valitsuse pressiesindaja. Seaduseelnõu Riigikogu menetlusse võtmiseks oleks vaja koguda 25 000 toetusallkirja. Rahvaalgatuse korras ei saaks algatada seaduseelnõu, mis käsitleb eelarve, maksude, riigi rahaliste kohustuste, välislepingute ratifitseerimise ja denonsseerimise, erakorralise seisukorra kehtestamise ja lõpetamise ning riigikaitse küsimusi.

Justiitsministeerium teeb ettepaneku eelnõu mitte toetada. Kehtiva põhiseaduse muutmist valitsusliit ei kavanda. Oluline on kodanike osalust ühiskonnaelus suurendada ja selleks muudeti 2014. aastal märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise seadust, märkis valitsuse pressiesindaja.

Tagasi üles