P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaheaastast poissi otsis Pärnumaa metsadest 82 inimest

Täiendatud!
Liis Velsker
, reporter
Kaheaastast poissi otsis Pärnumaa metsadest 82 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Politsei, vabatahtlikud ja koerad metsaotsingutel.
Politsei, vabatahtlikud ja koerad metsaotsingutel. Foto: Sander Ilvest

Politseile otsingutel abiks olnud jahimehed leidsid eile õhtul Pärnumaal üle kolme tunni omapäi seigelnud kaheaastase poisi.

Politseile anti eile kell 17.50 teada, et vanemad ei leia Tori vallas Selja külas maja terrassi juures mänginud kaheaastast last. Kella 17 paiku oli laps mänginud maja ees ja viis minutit hiljem vanem enam poissi ei näinud. Omade jõududega alustati otsinguid, kuid pingutustele vaatamata ei suudetud last lähikonnast leida.

Otsinguid juhtinud piirkonnapolitseinik Piret Dreimann rääkis Pärnu Postimehele, et poisi ema oli köögis süüa valmistanud ja laps olevat kõrval verandal mänginud. «Ema jutu järgi tajus ta, et laps on kogu aeg ta selja taga, kuid ühel hetkel märkas, et poissi seal enam pole,» selgitas ta. Hõigetele laps ei vastanud ja kui pere oli kodu ümbruse läbi kamminud, anti tema kadumisest teada politseile.

Kell 18.15 jõudis sündmuskohale piirkonnapolitseinik, kes alustas otsingute koordineerimisega. Lähikonna metsas alustas otsinguid esimene ahelik. Sündmuskohale kutsuti täiendavad politseijõud koos teenistuskoertega. Lisaks sellele olid kaasatud kohalikud elanikud ja jahimehed.

Esimeste seas jõudis kaheaastase poisi otsingutele viie kilomeetri kaugusel elav kohaliku jahiseltsi liige Uno Kask. «Kui sellisest asjast kuuled, pole aega mõelda,» lausus ta ja lisas: «Teisiti ju ei saaks. Õnneks lõppes kõik hästi ja poiss leiti terve ja õnnelikuna.»

Kell 19.45 leidsid otsingutel vabatahtlikult abistanud jahimehed Murru teelt lapse jalajälje. Jälgi mööda minnes leiti laps kell 20.15 Murru külas talu hoovist, mis on lapse kodust umbes kolme kilomeetri kaugusel. Kiirabi kontrollis väikese matkaselli tervist ja temaga oli kõik korras.

Dreimanni sõnade järgi poiss ise ilmselt ei tajunud, et midagi on korrast ära. «Ta oli porine, aga heas tujus. Politseiautosse istudes oli ta nägu naerul ja raadiosaatjaid nähes ütles, et need on telefonid,» kirjeldas otsingute juht.

Poiss liikus kodu juurest eemale ilmselt mööda suuremaid teid. «Ta jäljedki leiti teelt, mida mööda otsingutele esimeste seas jõudnud jahimees Janek Tohv juba sõitnud oli, kuid siis ta poissi ei märganud. Tee hargnemise kohas oli näha, et poiss oli käinud natuke edasi-tagasi, enne kui ta endale sobiva teeotsa valis,» seletas Dreimann ja märkis, et otsingutel oli suur abi kohalike jahimeeste teadmistest. 

Dreimanni sõnul pani kogukonna tahe abistada teda piirkonna inimeste üle uhkust tundma. «Mul on hea meel, et elanikkond nii aktiivselt kaasa lõi ja nii rohkearvuliselt otsingutesse panustas. Tänan kõiki inimesi, kes perele ja politseile appi tulid ning väikese matkaselli turvaliselt koju aitasid,» ütles ta.

Ühtlasi tuletab piirkonnapolitseinik kõigile meelde, et laste tegemistel tasub järjepidevalt silma peal hoida. «Loomulikult ei ole võimalik kõiki ohte ennetada, aga lapsevanemad peavad andma endast parima, et ohud oleks viidud miinimumini,» lisas Dreimann.

Kokku oli otsingutega seotud 20 politseiametnikku ja 62 vabatahtlikku. Lisaks teenistuskoerad ja helikopter. Kogunenud oli ka ESTSAR vabatahtlike rühm.

Märksõnad
Tagasi üles