N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seenelised on veendunud, et nägid metsas kängurut

Seenelised on veendunud, et nägid metsas kängurut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 13
Eestis kasvatatakse känguruid näitkes Saaremaal Luulup looma- ja linnupargis, nagu ka mitmel pool mujal. Looduses teadaolevalt ühetegi kängurut meil siiski ringi ei hüppa.
Eestis kasvatatakse känguruid näitkes Saaremaal Luulup looma- ja linnupargis, nagu ka mitmel pool mujal. Looduses teadaolevalt ühetegi kängurut meil siiski ringi ei hüppa. Foto: luulupe.com

Läinud kolmapäeval Türi vallas Kolu külas metsa läinud seenelistel jäi korilus pooleli, sest kohtumine vägagi känguru moodi loomaga hirmutas üht neist sedavõrd, et otsustati hoopis teise metsa sõita.

Türil elav naine rääkis, et nad sõitsid elukaaslasega Kolu metsa seenele, kohta, kus aastaid kukeseenel käidud, kuid seekord nad seeni korjama ei hakanudki. Elukaaslane oli jõudnud auto teeveerele parkida, kui naine silmas eemal raiesmikul üht looma, kes tundus talle kohe kuidagi imelikuna.

«See oli hallikat värvi ja kui algul pidasin teda kitseks, siis looma püsti tõustes oli selge, et kits ta pole, vaid hoopis väga loomaaias nähtud känguru moodi. Ehmusin väga ära, sest meie metsades ju känguruid niimoodi vabalt liikumas ei näe,» selgitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles