Välisministeerium kinnitab: Nice'i terrorirünnakus hukkus kaks Eesti kodanikku

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Terroriohvrite mälestamine Nice'is.

FOTO: SCANPIX

Välisministeerium sai eile hilisõhtul Prantsusmaa ametivõimudelt kinnituse, et Nice’is toimunud terrorirünnaku tagajärjel hukkunute seas on kaks Eesti kodanikku.

Terrorirünnakus hukkusid Tatjana, kes puhkas koos abikaasa, tütre ja lastelastega Nice’is, ning Tallinna noormees Rickard (21), kes osales seal peetud innovatsiooniakadeemias.

Postimees kirjutas eile õhtul, kui Prantsuse ametivõimudelt veel ametlikku kinnitust polnud tulnud, et mõlema - nii Tatjana kui Rickardi - saatusest polnud omastel ega tuttavatel õnnestunud nelja ööpäeva jooksul vähimatki aimu saada. Eile õhtul oli vaid teada, et mõlemad osalesid Prantsuse iseseisvuspäeva õhtustel pidustustel Nice’i promenaadil.

Tallinna Tehnikaülikoolis ITd tudeerinud Rickard polnud ainus innovatsiooniakadeemias osalenu, keda rünnaku tagajärjel taga otsiti. Kadunuks jäi ka 22-aastane Ukraina noormees. Samuti osales akadeemias 20-aastane USA noormees, kes nimetati esialgu kadunuks, ent kuulutati eile lõpuks ametlikult hukkunuks.

«Avaldan südamest kaastunnet terrorirünnakus elu kaotanud Eesti kodanike peredele ja lähedastele,» sõnas välisminister Marina Kaljurand täna varahommikul pressiteate vahendusel.

«See on esimene kord, kui terrorism puudutab meid kõiki Eestis nii valusalt ja vahetult. Mul ei jätku sõnu, et kirjeldada seda kurbust ja valu, mida see jõhker tragöödia nii paljudele on põhjustanud,» lisas minister.

Praegu on haiglaravil ka teine innovatsiooniakadeemias osalenud Tallinna noormees Hans-Joosep, kelle vigastused pole õnneks eluohtlikud. «Me jõudsime just haiglasse ja loodame, et te mõistate, kui me veel juhtunust rääkida ei soovi,» ütles noormehe isa eile tööpäeva lõpus Postimehele.

Välisministeerium on ühenduses hukkunute lähedastega ning Pariisi saatkonnast Nice’i lähetatud Eesti diplomaat nõustab ja abistab neid igakülgselt. Oma tuge pakub ka sotsiaalministeerium.

«Avaldan sügavat kaastunnet Nice' terrorirünnaku ohvrite peredele ja lähedastele. Oleme riigi poolt valmis pakkuma igakülgset professionaalset abi,» teatas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Riigi poolt on tagatud psühholoogiline abi terapeut-kriisinõustajalt, kelle kontakt on peredele edastatud. Kõigile kannatanutele, kes viibisid möödunud neljapäeval Nice’s, on toeks riigi ohvriabi spetsialistid, kes pakuvad emotsionaalset tuge, jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta ning aitavad suhtlemisel ohvrile vajalikke teenuseid osutavate asutustega.

Ohvriabi spetsialistid asuvad igas maakonnakeskuses tavaliselt politseijaoskondadega samal aadressil. 

Prantsuse ametivõimude andmetel sai neljapäeva õhtul Nice’is toimunud terrorirünnakus surma 84 inimest ja 202 vigastada.

Tagasi üles