N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neljapäeval avatakse pidulikult Paljassaare loomade varjupaik

Uwe Gnadenteich
, reporter
Neljapäeval avatakse pidulikult Paljassaare loomade varjupaik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kõik loomasõbrad on kutsutud neljapäeval, 4. augustil kell 12  avama uut loomade varjupaika Paljassaare poolsaarel.

Tallinna linna poolt rajatud varjupaik asub aadressil Paljassaare tee 85. Varjupaik mahutab 40 koera ja 120 kassi ning teisi väiksemaid lemmikloomi. Alates 1. juulist hakkas hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise ning korjuste koristamise teenust riigihanke korras osutama linna uus lepingupartner Varjupaikade MTÜ. Teateid kaotatud ja leitud lemmikloomadest ning loomakorjustest saab jätta telefoninumbril 51 41 431. Ühistranspordiga saab loomade varjupaika sõita bussiga number 59, väljuda tuleks lõpp-peatuses Pikakaril.

«Oleme siiralt õnnelikud, et abivajavad loomad said viimaks uue, avara ning loomasõbraliku ajutise kodu,» sõnas Sarapuu pärast aastaid kestnud varjupaiga loomise protsessi.

Avamisel on võimalik tutvuda lemmikloomade teemalise näitusega ja näha pildiseeriat varjupaiga valmimisest. Kohapeal saab osa võtta õnneloosist, millest saadud tulu eest soetab Varjupaikade MTÜ loomade süstimispuuri. Avamisel ja sellele järgneval päeval toimub kasside ja koerte tasuta kiibistamine. Kiibistada on võimalik neljapäeval kella 12–17 ja reedel kella 9-17. Kiibistamine toimub eelregistreerimisega numbril 51 41 431. Kõik kiibistatud loomad kantakse Tallinna lemmikloomaregistrisse.

Kingitusena Varjupaikade MTÜ-le on oodatud kvaliteetne kassipojatoit ja kassiliiv. Varjupaiga tegevuses alati vajalike asjade nimekirja leiab Varjupaikade MTÜ veebilehelt.

Karantiiniperioodi läbinud, koduminekuvalmis kassidele on varjupaigas eraldi toad täiskasvanud kassidele ja kiisupoegadele). Koertele jalutamiseks ja sotsialiseerimiseks asub territooriumil viie agility elemendiga koerte jalutusväljak. Kvaliteetse veterinaarse ravi pakkumiseks on tänapäevane meditsiinitehnika, sealhulgas on võimalik teostada ultraheliuuringuid ja vajadusel teha röntgenülesvõtteid.

Märksõnad
Tagasi üles