Oliver Kruuda peeti maksukuriteos kahtlustatavana kinni (7)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Oliver Kruuda
Oliver Kruuda Foto: Tairo Lutter

Täna hommikul pidasid Maksu- ja Tolliameti uurijad maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus isikut, kelle seas oli ka AS Tere juhatuse liige Oliver Kruuda.

Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses, kinnitas Põhja ringkonnaprokuratuur.

«Olemuselt koosneb etteheide kahest osast. On käibemaksupettus, mis pandi toime 2015. aasta kevadel. Ja tulumaksupettus, mis on siis kestvalt toimunud alates 2015. aasta algusest prokuratuuri hinnangul,» rääkis Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Maria Entsik «Aktuaalsele kaamerale».

«Nüüd algavad alles põhilised menetlustoimingud. Täna toimus kahtlustatavate kinnipidamine ja läbiotsimised. Edaspidi hakkame analüüsima läbiotsimistel leitud ja saadud informatsiooni, mis on töömahukas,» märkis prokurör, kes ütles, et uurimist alustati eelmise aasta detsembris.

Kruuda ja teised viis isikut on kinni peetud 48 tunniks, ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas. «Selle 48 tunni jooksul otsustame, kas taotleme ka vahistamist,» ütles Kallas.

Juriidilise isikuna sai kahtlustuse AS Tere.

Hommikul kella 10 ajal otsiti läbi kõigi kuue kahtlustatava töökohad ja kodud. Neli isikut kuuest on seotud AS-iga Tere.

Prokuratuur ei nõustu avaldama, kes on ülejäänud viis kahtlustatavat. «Nad ei ole avaliku elu tegelased,» märkis Kallas.

Äriregistri andmetel on TERE AS-il tänase seisuga maksuvõlg kokku 1 241 344,86 eurot, millele lisandub intress 9 282,85 eurot. Maksuvõlg on ettevõttel alates 20. maist 2015. aastast.

Tagasi üles