Tottenham alistas ManCity, Guardiolale Inglismaal esimene kaotus

Madis Kalvet

Premier League’i kuue võiduga alustanud Manchester City jalgpallimeeskonna võiduseeria Inglismaa kõrgliigas sai otsa, kui täna kaotati võõrsil 0:2 Tottenhamile. ManCity peatreenerile Pep Guardiolale oli see esimeseks kaotuseks Inglismaal.

Vigastatud Kevin de Bruyneta mänginud City jäi kaotusseisu juba 9. minutil, kui Manchesteri klubi kaitsja Aleksandar Kolarov lõi palli enda väravasse. Võõrustajate eduseis suurenes 37. minutil tänu Dele Alli tabamusele. Tottenhami võit oleks võinud olla veelgi suurem, kuid 65. minutil ei suutnud penaltit realiseerida Erik Lamela.

Teises samal ajal toimunud kohtumises tegid tiitlikaitsja Leicester City ja Southampton esimese koduväljakul 0:0 viigi.

Turniiritabelis hoiab Manchester City endiselt 18 punktiga esikohta. Teisel positsioonil on Tottenham 17 silmaga. Eesti koondise kapteni Ragna Klavani koduklubi FC Liverpool on 16ga kolmas.