See sisaldab endas jätkulennust maha jäänud reisijatele organiseeritud hotelle, taksosid ja sidekulusid, samuti toiduvautšereid reisijatele, kelle lend hilines. Lennufirma arvestab ka saamata tulu, kuna osa reisijaid tuli toimetada lõppsihtkohta teiste lennufirmadega.
«Kui meil on ametlik täpne kulu koos dokumentide ja arvetega käes, esitame ähvardaja vastu ka nõude,» kinnitas Kukemelk.
Laupäevane pommiähvardus lõi tema sõnul segi enam kui 600 inimese reisiplaanid ja mõjutas kokku viit Nordica lendu - lõunasi lende Stockholmi, Kiievisse ja Odessasse ning õhtusi lende Nizzasse ja Münchenisse.
Kukemelk märkis, et Nordicale on käesolev aasta olnud üleüldiselt negatiivne, seda eelkõige terrorirünnakute mõjude osas, millest kallimaks osutus lennufirmale Brüsseli terrorirünnak. «Lisaks on teatud kulu kasv seotud ka eelmise ähvardusega Tallinna lennujaamale juulis ja kohutav terrorirünnak Nizzas,» lisas ta.
Laupäeval lennujaamale pommiähvarduse teinud Viktor on varasemalt viiel korral kriminaalkorras karistatud. Tänaseks on talle esitatud kuriteokahtlustus karistusseadustiku avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi järgi. Sellise teo eest karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.
Kuigi motiivi, mis ajendas noort meest Viru vangla taksofonist helistama ja Tallinna lennujaamale pommiähvardust tegema, peab selgitama menetlus, võib neid välja lugeda tema pikast karistusregistrist.
Viktoril oli Viru vanglas karistust kanda jäänud kuni 28. aprillini 2018. Hea käitumise korral oleks tal olnud lootust pääseda vabadusse ennetähtaegselt. Mullu taotleski Viktor Viru vanglast ennetähtaegselt vabastamist ja enda elektroonilise valve alla määramist. Kohus seda soovi ei rahuldanud.