Jõulukuusk jõuab neljapäeval Tallinna

Jõuluturg Raekoja platsil

FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna Raekoja platsile tuuakse eeloleval neljapäeval jõulukuusk Raplamaalt.

«Pealinna esinduslikuma jõulupuu valik ei olnud tänavu lihtne ülesanne,» kinnitas Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme. «Ma ei usu küll, et ilusad kuused oleksid Eestimaal otsa lõppenud, aga meile sobivas kauguses, mõõtmetes ja hea ligipääsetavusega jõulupuud ei õnnestunud tükk aega leida,» ütles Nääme.

Ta lisas, et lõpuks leiti selline Raplamaalt Käru vallast Jõekülast. Seal kasvas mitte eriti kõrge, kuid igati kaunis kuusk Liivapõllu talu maal. Raekoja platsil aegade jooksul nähtud rekordkõrgusele jääb see puu küll 6-7 meetrit alla, kuid selle puudujäägi korvab kohev ja tihe võra. Taluperemees Jaan Hansalu pakkus sama kuuske pealinna esindusjõulupuuks juba mullu, kuid siis leiti sobiv kuusk lähemalt.

Kesklinna valitsus korraldab jõulukuuse langetamise ja Tallinna toomise neljapäeval, 10. novembril. Juba kell 8 hommikul alustatakse Käru mail töödega, Raekoja platsile loodetakse kuusega jõuda pärastlõunaks. Nädalaga peab jõulupuu saama ehitud ja tuled süttivad sel koos jõuluturu avamisega 18. novembril.

Tagasi üles