Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna linna kiiruskaamerad võttis üle maanteeamet
Tallinna linn ei avalda, kuhu neil veel liikluskaameraid paigaldatud on

Kiiruskaamera Kristiine ristmikul. FOTO: Andres Haabu

Maanteeamet ja Tallinna linn allkirjastasid eile lepingu, millega linnale kuuluvad kiiruskaamerad antakse kasutamiseks maanteeametile.

Lepinguga anti üle Tallinnas Endla tänava, Tulika tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul ehk Kristiine ristmikul asuvad mõõtekabiinid, kaks mõõteseadet ning vajalikud lisaseadmed, teatas maanteeamet.

Kiiruskaamerad hakkavad jälgima liiklust Sõpruse puiesteelt ja Endla tänavalt kesklinna liikuval sõidusuunal. Maanteeamet saab seadmeid tasuta kasutada kuni 1. detsembrini 2021. aastal.

Kiiruskaamerad ei hakka Kristiine ristmikul kohe rikkumisi fikseerima. Praegu on Tallinnale kuuluvad seadmed saadetud Saksamaale, kus need läbivad taatluse ja hoolduse. Lisaks on kaamerate käivitamiseks vajalik läbi viia erinevaid toiminguid ja sõlmida lepinguid teenuste osutamiseks.

Maanteeamet ei ole hetkel määranud kindlat kuupäeva Kristiine ristmikul asuvate kiiruskaamerate käivitamiseks, kuid kõigi eelduste kohaselt toimub see 2017. aasta esimeses pooles. Küll aga lähtub maanteeamet varasemast praktikast ning teavitab kodanikke uute kiiruskaamerate käivitamisest aegsasti ette üleriigilise meedia vahendusel.

Maanteeamet saab kiiruskaamerad kasutamiseks, ent trahvide menetlemisega hakkab tegelema politsei- ja piirivalveamet.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa kinnitas, et Tallinnal on veel sõidukiirust mõõtvaid kaameraid. Nende asukoha ja kasutuse kohta Tallinn aga tema sõnul informatsiooni ei väljasta. Põhjendusena tõi ta välja, et liikleja peab kogu aeg ning igal pool täitma liiklusreegleid, sh sõidukiiruse osas, mitte ainult nendes kohtades, mille kohta on avalikustatud informatsioon automaatse liiklusjärelevalve teostamise kohta.

Postimehe andmetel asub üks Tallinna linna kiiruskaamera Ülemiste tunnelis.

Tagasi üles
Back