iDeal kampaania

Muinsuskaitse laitis maha idee ehitada rahvusooperi uus hoone linnahalli taha

Tallinna linnahall

FOTO: Eero Vabamägi

Rahvusooper Estonia juhi Aivar Mäe idee ehitada rahvusooperi uus hoone Tallinna linnahalli ja mere vahelisele krundile ning osaliselt ka vee peale, ei saanud muinsuskaitse heakskiitu ning on päevakorrast maas.

«Idee jõudis päris kaugele, aga see ei leidnud muinsuskaitse heakskiitu. Kuna ooperimaja on oma mahult suhteliselt suur, siis oleks ta hakanud varjutama linnahalli,» ütles Mäe kolmapäeval BNS-ile. Tema sõnul esitas muinsuskaitseamet vastuväited juba oktoobris.

Mäe avalikustas eelmise aasta septembris idee ehitada rahvusooperi uus hoone linnahalli lähedusse ning arutas mõtet ka Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aasa ja linnaplaneerijate ning kultuuriministri Indrek Saarega.

Aas ütles juba septembris, et uus ooperimaja võiks tulla küll linnahalli piirkonda, kuid selle planeerimisel tuleks arvestada rangete muinsuskaitsereeglitega.

Kui vana ooperimaja pindala on 26 000 ruutmeetrit, siis uus peaks olema vähemalt 40 000. Hoone maksumuseks on arvutatud kuni 150 miljonit eurot. Mäel oli visioon puidust ooperimajast, mis paikneks suures osas vee peal. Lisaks põhifunktsioonile pidanuks hoone olema atraktiivne, et kohale meelitada ooperituriste, vahendas rahvusringhääling septembris Mäe plaane.

Rahvusooperi juhi kinnitusel ei ole ta siiski loobunud mõttest uus ooperimaja ehitada, kuid kuhu selle püstitada võiks, pole praegu veel selge.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles