Raadik ja Keel mängisid Soome karikafinaalis

Kadi Parts
Andrus Raadik
Andrus Raadik Foto: jphotography.kuvat.fi

Võrkapallimeeskond Pielavesi Sampo, nende meeskonna liider Andrus Raadik ja Martti Keel jõudsid laupäeval 3:2 võiduga Kokkola Tiikerit üle Soome karikavõistluste finaali, kuid kaotasid esikohamängus Vammala LP-le 1:3 (21,-16, -20, -18). Naistest võitis karika LP Viesti 3:2 võiduga Hämeenlinna PK üle.

Teel finaali tõi Andrus Raadik poolfinaalis Tiikeriti vastu üleplatsimängijana 23 (+15) punkti, lüües 42-st tõstest punktiks 19 (45%). Neli punkti tuli blokist. Neljandas ja viiendas geimis episoodiliselt väljakul käinud Martti Keel tõi ainsa punkti blokis. Geimitulemused räägivad tasavägisest vastasseisust: 26:28, 25:18: 25:19, 21:25, 15:13.  Teises poolfinaalkohtumises võitis VaLePa Loimaa Hurrikaani 3:2 (-29, 20, 20, -18, 10), kirjutas volley.ee.

Finaalis kogus Raadik kõik oma 20 punkti rünnakul, näidates 48-protsendilist efektiivsust. Rohkem punkte kaotajate poolel keegi ei toonud. Kolmandas ja neljandas geimis väljakule sekkunud Keel punktiarvet ei avanud. Võitjate ridades särasid 21 punktiga Soome koondislased Urpo Sivula ja Olli Kunnari.