N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aegna sai mitmeotstarbelise sadamahoone

Uwe Gnadenteich
, reporter
Facebook
Comments
Kesklinna vanem Taavi Pukk ja 3P Pro esindaja Toomas Valge vaatasid Aegnal valminud sadamahoone üle.
Kesklinna vanem Taavi Pukk ja 3P Pro esindaja Toomas Valge vaatasid Aegnal valminud sadamahoone üle. Foto: Kesklinna valitsus

Tallinna Kesklinna valitsuse tellimusel sai Aegna saarel valmis sadamahoone, kus hakkab paiknema ka päästepunkt.

Seni kehvas seisus olnud Aegna sadamahoone uuendamiseks kavandatud investeering küündis enam kui 147 000 euroni. Kogumaksumusest suurema osa ehk 107 739 eurot eraldas riik väikesaarte programmist, linnaosa omafinantseering oli ligikaudu 39 800 eurot, teatas Kesklinna valitsus. Esialgselt oli kavas vana sadamahoone rekonstrueerida, kuid konstruktsioonide halva seisundi tõttu tuli hoone lammutada ja ehitada uus, mistõttu pikenes ka tööde tegemise aeg.

«Tehtud investeeringu tulemusel saavutab saare elanike ja puhkajate jaoks väga oluline päästevõimekus täiesti uue kvaliteedi,» tõdes täna ehitisega tutvunud Kesklinna vanem Taavi Pukk rahulolevalt. «Aegna saarel on valminud kaasaegne ehitis, kus leiab aastaringselt peavarju ka reservpäästerühm.»

Tööd tegi riigihanke võitnud osaühing 3P Pro. Haljastus sadamahoone juures valmib ilmaoludest sõltuvalt maikuuks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles