Parvlaevaliiklus Elbel katkes

Parvlaev Muhumaa.

FOTO: Küllike Rooväli/Postimees

Varem Väinamerel sõitnud parvlaevad, mis kandsid nimesid Muhumaa ja Saaremaa, lõpetasid eile ootamatult Saksamaal Elbe jõel Cuxhaveni ja Brunsbütteli vahelise liini teenindamise.

Kui Saaremaa Laevakompanii nõukogu esimehe Vjatšeslav Leedo sõnul jätkavad Muhumaa ja Saaremaa nime all Väinameres sõitnud parvlaevad Grete ja Anne-Marie sõitmist Elbe jõel, siis internetis levis parvlaeva liikluse kohta Elbe jõel teistsugune info, kirjutab Meie Maa.

Cuxhaveni uudisteportaal www.cn-online.de kirjutas eile, et parvlaevad Cuxhaveni ja Brunsbütteli liinil ei sõida ja seisavad. Viimase reisi tegi Anne-Marie (varasem Saaremaa), mille tekil kaheksa sõidukit, sildudes eile kell 11.14 Cuxhavenis. Pärast seda enam parvlaevadele pileteid ei müüda.

Saksamaa majandus- ja transpordiministeeriumi riigisekretär Deniela Behrensi sõnul on parvlaevade omanikuks Hollandi pank, mis prahtis Grete (varasem Muhumaa) Norrasse. Uudisteportaali www.cn-online.de väitel on poliitilistest ringkondadest saadud info põhjal laenud jäetud maksmata. Eile seisid mõlemad parvlaevad veel Saksamaal kai ääres.

Laevaomanik Olav Miil ei tahtnud Meie Maale midagi kommenteerida. Saaremaa Laevakompaniilt ei tulnud Meie Maa trükkimineku ajaks esitatud küsimustele vastuseid.

Vjatšeslav Leedole kuuluv AS Saaremaa Laevakompanii müüs oma osaluse Saksamaal Elbe jõe suudmes Cuxhaveni ja Brunsbütteli vahel opereerivas laevandusettevõttes Elbe-Link Reederei, kirjutas eile Saarte Hääl.

Parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa lahkusid 2015. suvel mandri ja Lääne-Eesti saarte vaheliselt liinilt ja asusid augusti lõpus teenindama Elbe suudmes asuvat Brunsbütteli-Cuxhaveni liini.

Tagasi üles