Videomeenutus: täpselt 15 aastat tagasi teenis Eesti jalgpallikoondis mälestusväärse võidu Venemaa üle

Silver Tabo
Andres Oper lõi 27. märtsil 2002 Lilleküla staadionil toimunud sõprusmängus Eesti mõlemad väravad Venemaa vastu. Foto: TOOMAS HUIK/PM/EMF

Täna täpselt 15 aastat tagasi alistas Eesti jalgpallikoondis Lilleküla staadionil peetud mälestusväärses maavõistluses 2:1 Venemaa. Eesti eest kaks korda skoorinud endise ründaja Andres Operi sõnul oli tema 87. minuti võiduvärava järel A. Le Coq Arena katus pealt lendamas.

Eesti läks 10. minutil Operi väravast juhtima, kuid 18. minutil viigistasid venelased seisu. Kolm minutit enne normaalaja lõppu pani Oper 5000 pealtvaataja ees teistkordselt külaliste väravavõrgu sahisema, kui hea pressingu tulemusel pall võideti ja ta üks-üks olukorra lahendas, tuues sellega Eestile võidu.

«See oli vägev! Staadionil tõesti läks katus pealt. Üks paremaid elamusi,» meenutas koondise tänane abitreener Soccernet.ee-le.