Fotod: Vanasadamas ristiti viimaks ka parvlaev Piret
Täiendatud kl 14.14!

Tallinna Vanasadamas ristiti täna pidulikult peagi Virtsu-Kuivastu liinil sõitmist alustav TS Laevade neljas parvlaev Piret.

TS Laevade uutest parvlaevadest viimasena Eestisse jõudnud laev sai keskpäeval Tallinna Vanasadamas toimunud ristimistseremoonial nimeks Piret.

Pidulikul sündmusel olid teiste seas kohal majandus- ja taristuminister Kadri Simson, laeva kaptenid Ringo Koppel ja Andre Sisas ning laeva ristiema, Muhu neiu Mareli Ots.

Ristiema rääkis laeva nimikangelasest Piretist ja andis kaasa oma soovid. Uue laeva õnnistas ta sõnadega: «Saagu su nimeks Piret! Too meile tuntust, too meile õnne, hoia meie meremehi, saarlasi ja muhulasi, kõiki kes sinuga seilavad.»

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm märkis, et viimase uue parvlaeva liinile asumisega tõuseb kindlasti ka mandri- ja suursaarte vahelise parvlaevanduse kvaliteet. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson lisas, et tal on siiralt hea meel viimane uutest parvlaevadest liinile saata ning avaldas tänu Tallinna Sadamale ja TS Laevadele, et uute parvlaevade projekt eduka lõpuni jõudis.

Nimetseremooniale lisas muusikaga pidulikkust Tallinna Sadama koor ja Tallinna Sadama puhkpilliorkester. Aset leidis ka traditsiooniline vahuveinipudeli purustamine ja nii nagu teistegi laevade puhul, purunes ka seekord pudel vastu laevakeret esimesel katsel. 

Sõidud algavad reedest

Pireti esimene liinireis toimub juba ülehomme, 14. aprillil kell 10.15 väljumisega Kuivastu sadamast.

Poolas Remontowa laevatehases valminud parvlaev Piret sai nime Saaremaa mütoloogilise kangelase Tõllu kaasa järgi. Tallinna Vanasadamasse jõudis laev 3. aprilli hommikul, päev pärast parvlaeva Tiiu saabumist. Heltermaa-Rohuküla liinil sõitev Tiiu ristiti läinud laupäeval Heltermaa sadamas.

TS Laevade tellitud neljast uuest parvlaevast esimene – Leiger – jõudis Eestisse 10. detsembril ja parvlaev Tõll 9. jaanuaril. Leiger ja Tiiu teenindavad Hiiumaa liini ning Tõll ja Piret Saaremaa liini.

Tallinna Sadam sõlmis Türgi Sefine ja Poola Remontowa laevatehasega lepingud nelja parvlaeva ehitamiseks 2014. aasta oktoobris. Algse plaani järgi pidanuks kõik neli laeva jõudma Eestisse hiljemalt mullu sügisel, enne 1. oktoobrit, kui Tallinna Sadam võttis Väinamere Liinidelt mandri ja Lääne-Eesti suursaarte vahelise laevaliikluse korraldamise üle.

Mullu mais leppisid Tallinna Sadam ja Remontowa laevatehas kokku, et Piret valmib algsest kavast kolm kuud hiljem, uueks valmimistähtajaks seati lepingus 1. detsember 2016. Mullu juulis selgus, et neljast tellitud laevast jõuab oktoobriks liinile heal juhul vaid üks laev.

Augusti lõpus teatas TS Laevad, et ükski neljast uuest parvlaevast ei jõua tähtajaks liinile. TS Laevad otsustas rentida kuni uute laevade saabumiseni asenduslaevadeks Vjatšeslav Leedole kuuluvad parvlaevad St. Ola ja Harilaid ning Olav Miilile kuuluva Hiiumaa. Mullu juulis ostis Tallinna Sadam Vjatšeslav Leedolt parvlaeva Regula, mida ettevõte hakkab pärast kõigi nelja uue parvlaeva saabumist kasutama varulaevana.

Loe lisaks: Parvlaevade hilinemine tõi TS Laevadele neli miljonit eurot tulu

Tagasi üles