Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Helir-Valdor Seeder kandideerib IRLi esimeheks

Täiendatud kell 11.09

5
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Helir-Valdor Seeder. | FOTO: Liis Treimann / Postimees

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) 20 liiget teatasid, et soovivad esitada erakonna volikogu esimehe, riigikokku kuuluva Helir-Valdor Seedri IRLi esimehe kandidaadiks.

«Meil on hea meel, et Helir-Valdor Seeder on otsustanud kandideerida IRLi esimeheks. Isiklikult usun, et Helir-Valdor Seeder on parim esindama rahvuslik-konservatiivset maailmavaadet inimesena, kes julgeb otsustada ja võtta vastutuse ning kelle teotahtesse enamus erakonda usub,» teatas riigikogu liige Raivo Aeg.

Ametlikult ei ole Seedrit ega ka eelmisel nädalal IRLi juhiks kandideerimisest teatanud Kaia Iva esimehe kandidaadiks siiski veel esitatud, sest kandidaatide ülesseadmiseks on vaja vähemalt 50 toetusallkirja. Nende kokkusaamiseks on Ival ja Seedril aega 27. aprillini.

IRLi suurkogu valib erakonnale uue esimehe, aseesimehed, eestseisuse ja teised juhtorganid 13. mail.

Postimees avaldab allakirjutanute pöördumise täismahus:

«Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) on määratlenud ennast rahvuslik-konservatiivse maailmavaatega erakonnaks. See on Eesti rahva enamuse vaade elule.

Kuigi täna jagunevad konservatiivsed valijad mitme erakonna vahel, on IRL selle maailmavaate tasakaalukas ning Eesti pikaajaliste huvide julgeim esindaja.

Meil on vaja esimeest, kellel on kogemus, kes suudab, oskab ja tahab poliitikat teha ning poliitikaid ellu viia. IRL vajab esimeest, kellel on võimekus juhtida, olla liider ja autoriteet nii erakonnas kui üle Eesti.

Erakond vajab kindlameelset ja otsustavat juhti, kes on ühendaja ning kodurahu looja.

Selline inimene on Helir-Valdor Seeder. Ta on IRLi kindlaim valik.

Teeme ühiselt ettepaneku ja toetame Helir-Valdor Seederi kandideerimist Isamaa ja Res Publica Liidu esimeheks ning usume, et ta viib IRLi rahvuslik-konservatiivset maailmavaadet jõuliselt edasi.»

Alla kirjutasid:

Harri Aaltonen
Raivo Aeg
Helen Hääl
Kaie Josing
Toivo Jürgenson
Kaido Kaasik
Aivar Kokk
Tarmo Kruusimäe
Ene Maaten
Andres Metsoja
Tiit Niilo
Mart Nutt
Katri Raik
Urmas Reinsalu
Ann Räämet
Ene Saar
Priit Sibul
Anne Taklaja
Einar Valbaum
Trivimi Velliste

Tagasi üles