Erdogan tembeldati Wikipedias Türgi referendumi ajal diktaatoriks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogani toetaja

FOTO: BURHAN OZBILICI/AP/Scanpix

Türgis eile aset leidnud referendumi tulemuste saabudes kasutas üks Wikipedia kasutaja juhust ja tegi oma arvamuse kõigile selgeks, vahendab Deutsche Welle. 

Eile Türgis aset leidnud põhiseadusreferendumi ajal otsustas üks Wikipedia kasutaja oma arvamuse Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogani kohta kõigile teatavaks teha nimetades teda diktaatoriks.

Inglisekeelse Wikipedia lehe esimene lause kirjeldas Erdogani Türgi presidendi asemel diktaatorina. Sinna tehtud muudatus on nüüdseks kustutatud ja Erdogani lehte ei saa nädal aega muuta.

FOTO: Kuvatõmmis portaalist

Presidendi volituste laiendamise üle peetud Türgi põhiseadusreferendumil kogus «jah»-leer 51,3 protsenti häältest, selgus valimisametnike edastatud peaaegu lõplikest tulemustest. «Ei»-leer sai 48,7 protsenti häältest, teatas uudisteagentuur Anadolu, kui loetud oli 99 protsenti sedelitest.

«Jah»-leeri võit tähendab seda, et president Recep Tayyip Erdoğan saaks teoreetiliselt valitseda veel kaks ametiaega, kuni aastani 2029. Samas on Türgi peamise opositsioonierakonna asejuht öelnud, et nad vaidlustavad 37 protsenti loetud häältest.

Uus süsteem jõustuks 2019. aasta novembrist, kui korraga peetakse presidendi- ja parlamendivalimisi.

Tagasi üles