Mudilaskooride eestvedaja: oleme pannud igasse laulu tükikesi oma hingest
Saame tuttavaks laulupeolistega!

XII noorte laulupeo mudilaskooride liigijuht Annelii Traks.

FOTO: Kirill Gvozdev

XII noorte laulupeo mudilaskooride liigijuht Annelii Traks ootab ja loodab, et lapsed saavad laulud selgeks ning laulupeo kontserdil suudavad nad kõik koos esitada need suure rõõmu ja õhinaga.

Kellest koosneb Sinu meeskond?

Minu meeskonnas on veel kolm väga toredat inimest. Kaie Tanner, kes töötab ka Eesti Kooriühingu tegevjuhina ning Eesti Raadio Laste Laulustuudio mudilas- ja lastekoori dirigendina.

XII noorte laulupeo mudilaskooride dirigent Kaie Tanner.

FOTO: Kirill Gvozdev

Jaanika Kuusik, kes laulab veel vokaalansamblis Vox Clamantis, on Rahvusooper Estonia poistekoori õppekoori ja poiste mudilaskoori, Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoori ja noortekoori dirigent.

XII noorte laulupeo mudilaskooride dirigent Jaanika Kuusik.

FOTO: Kirill Gvozdev

Silja Uhs, kes laulab segakooris «HUIK!», on ETV Lasteekraani Muusikastuudio ettevalmistuskooride, mudilaskoori- ja lastekoori ning Eesti Noorte Segakoori dirigent.

XII noorte laulupeo mudilaskooride dirigent Silja Uhs.

FOTO: Kirill Gvozdev

Milline tähendus on Sinu jaoks sõnapaaril «mina jään»?

Minu peale võib kindel olla! Kui ma olen lubanud midagi teha – tulla, olla, jääda – siis nii saab ka olema.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mälestus seoses laulupeoga?

1987. aasta noorte laulupeo lõpus ühendkooris laulmine, kui minu poolt esimest korda laulupeole viidud Tallinna Westholmi Gümnaasiumi segakoori lauljad kutsusid mind, oma õpetajat, endi keskele laulma. Olin tänulik, et mu noored tahtsid jagada minuga oma rõõmu laulmisest ja võisin koos nendega tajuda seda meeletut ühtsustunnet.

Mida ja miks tooksid esile oma liigi repertuaarist?

Oleme oma meeskonnaga pannud igasse valitud laulu tükikesi oma hingest ning seetõttu on kõik laulud armsad ning moodustavad ühtse terviku. Mudilaskoori repertuaaris on Eesti rahvaviis «Uhti-uhti», Mart Saare seatud rahvaviis «Laulu mõju», Riho Esko Maimetsa ja Heiki Vilepi «Meie laul», Piret Rips-Laulu ja Venda Sõelsepa «Lööb suvelaulu rohutirts» ning Priit Pajusaare ja Leelo Tungla «Soovide laul».

Sinu üks praktiline soovitus noorele, kes tuleb laulupeole?

Võta kaasa rõõmus meel! Aga ära unusta ka mugavaid jalanõusid ja heledat peakatet ning kõik saab hästi olema!

Tagasi üles