Leht: parvlaev Tõllu tulekustutussüsteem ei toimi täies mahus

Parvlaev Tõll väljumas oma esimesele liinireisile.

FOTO: Mihkel Maripuu

TS Laevade parvlaeva Tõll tulekustutussüsteem ei toimi täies mahus, kirjutab Saarte Hääl.

Viidates anonüümsust palunud laevandustöötajale kirjutab leht, et külmade ilmadega külmus osa parvlaeva Tõll torudest puruks ning aluse tulekustutussüsteem läks rivist välja.

TS Laevade juhatuse liikme, ettevõtte laevandusvaldkonna juhi Mart Loigu kinnitusel tulekustutussüsteem täielikult rivist väljas ei ole. «Tulekustutussüsteemis esineb tõrkeid, mis ilmnesid pärast talvekülmasid, ehk täies ulatuses süsteem hetkel ei toimi,» selgitas Loik.

Loigu sõnul on tulekustutussüsteemi remont lisatud garantiitööde nimistusse, millega plaanipäraselt tegeletakse. «Kui mõni garantiitöö peaks segama laeva liinile minekut, siis saame vajadusel asendada parvlaeva Tõll parvlaevaga Hiiumaa,» kinnitas Loik.

Veeteede ameti laevakontrolli osakonna juhataja Helin Tamme sõnul omavad nõuetekohast valmisolekut kõik laeva ruumid, kus viibivad reisijad ja meeskond. Samuti on Tõllu kõrgendatud tuleohtlikkusega alad varustatud mahtkustutussüsteemidega.

Veeteede amet selgitas, et lisaks eelpoolnimetatule on laevale ehituslikult paigaldatud täiendavaid tulekustutussüsteeme. Ühe sellise süsteemi osa autotekiga külgnevas ruumis ei tööta nii, nagu ehituslikult ette nähtud. «Ühe klapi automaatne avanemine on häiritud ja seda tuleb avada käsitsi, mis aga ei mõjuta selles ruumis efektiivset tulekustutamist hädaolukorras,» lisas Tamm.

Tagasi üles