Keskerakond arutab uute linnajuhtide kandidaate aprilli keskel

Tallinna linnavalitsus

FOTO: Artur Sadovski

Keskerakonna Tallinna nõukogu hakkab arutama abilinnapea ja linnaosavanema kandidaate ilmselt aprilli keskel.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles BNSile, et aprilli keskpaigas peaks kogunema erakonna Tallinna nõukogu, et arutada nii sotsiaaldemokraatidest aastavahetuse paiku vabanenud kui ka riigikogu valimiste järel vabaks jäävate ametikohtade täitmist. Tema sõnul oodatakse eelnevalt ära riigikogu uue koosseisu tööleasumine.

Tallinna praegustest linnajuhtidest suunduvad riigikokku senine abilinnapea Deniss Boroditš, Haabersti linnaosa juhtiv Viktor Vassiljev ning Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra. Samuti valituks osutunud abilinnapea Yana Toom pole koha vastuvõtmise osas seni otsust teinud.

Juba aasta algusest on täitmata Mustamäe linnaosa vanema ja ühe abilinnapea koht, mis kuulusid Tallinna võimuliidust lahkunud Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale (SDE). Linnaosavanemana töötas varem Lauri Laats ja abilinnapeana Vadim Belobrovtsev, kes astusid SDE ettepanekul aastavahetuse paiku ametist tagasi. Mustamäe linnaosa vanema kohuseid täidab sellest ajast linnaosa vanema asetäitja Indrek Ahlberg.

SDE esimees Sven Mikser teatas juba 23. detsembril pärast seda, kui Keskerakonna juhatus oli avaldanud toetust rahastamisskandaali sattunud Edgar Savisaare jätkamisele nii erakonna esimehe kui Tallinna linnapeana, et partei lahkub pealinnas võimult. Eelnevalt oli erakond seadnud võimuliidus jätkamise tingimuseks Savisaare lahkumise mõlemalt positsioonilt.

Tagasi üles