Talgupäev käib täie hooga ja sujub tõrgeteta

Teeme Ära staap ja talgud Tartu loodusmajas.

FOTO: Teeme Ära

Tänane Teeme Ära talgupäev käib täie hooga kõikjal üle Eesti ja on siiani sujunud tõrgeteta.

Tartusse talgupäeva staapi laekunud info kohaselt on talgulisi tulnud paljudesse kohtadesse oodatust rohkem, täpsem ülevaade osalejate arvust maakondade kaupa selgub õhtul kella kuueks. Vahetuid emotsioone otse talgupaikadest saab jälgida talguveebist aadressil www.teemeara.ee/otse.

Värskeid muljed ja siirast rõõmu ühistest talgutegudest kostub igast Eestimaa nurgast. Talgulised kiidavad head talguilma ja talgujuhte, kes on teinud head tööd talgute ettevalmistamisel. Paljudes talgupaikades süüakse praegu talgusuppi ja muud head-paremat, mis perenaised lõunalauale toonud. Talgulistele on isegi pruulitud koduõlut.

Toredaid talguleide koguneb väga mitmesuguseid: mitmel pool on leitud, et talgute käigus püstitatud lipumasti tõmmatud EV100 logoga mastivimpel loob väga erilise tunde, nii et mõnes kohas on isegi hümni lauldud. Puka vallas leiti talgutelt koos arheoloogiga kiviaja potikilde, Jõelähtmel leidis üks proua talgute käigus üles oma koduvõtmed, mille ta sügisel ära kaotas. Tallinnas ja Nabalas leidsid aga osalejad talgutel 20 eurot.

Suurematest äpardustest ei ole täna teada antud, eile tegi aga talgulõkkest lendu tõusnud punane kukk kurja Suure-Jaanis ja Avinurmes. Ridala vallas leiti talgute käigus suurtükimürsk. Talgupäeva meeskond koos päästeametiga kutsuvad veelkord üles järgima hoolega ohutusnõudeid, eriti tule tegemisel, sama tähtis on tagada talgutel ka veeohutus ja tööohutus. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel ei tohi seda puudutada, vaid tuleb minna kaugemale ja anda leiust kohe teada Päästeameti numbril 112. Katmata luukidega kaevudest või muudest ohtlike rajatistest tuleks teatada päästeala infotelefonile 1524. Suure tähelepanuga peab jälgima ka lapsi, eriti veekogude ääres. Päästeameti Põhja regiooni spetsialistid hoiavad sel nädalavahetusel lõketel silma peal, andes sellega täiendava panuse turvalise talgupäeva õnnestumiseks.

Tagasi üles