Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
XII noorte laulu- ja tantsupidu Eesti Meedia / Postimees

7.–9. klassi segarühmade eestvedaja: meil on parim repertuaar tantsupeol

Saame tuttavaks tantsupeolistega!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
XII noorte tantsupeo 7.–9. klassi segarühmade liigijuht Maido Saar | FOTO: Aivar Pihelgas

XII noorte tantsupeo 7.–9. klassi segarühmade liigijuhi Maido Saare sõnul on kõikide ühine eesmärk, et tantsijate tehtud töö kannaks lõpuks tantsuväljakul teenitud vilja ning sõnum jõuaks publikuni.

Millise ootusega lähed vastu XII noorte tantsupeole?

Kõige tähtsam on tulla hea ja kindla tundega peole ning sealt ka rahuloleva tundega südames lahkuda. Senine töö on ilusti sujunud, ka 7–9. klass on mind heas mõttes üllatanud, aga loomulikult tööd veel jagub. Skelett on valmis, nüüd on vaja kasvatada liha luudele.

Kellest koosneb Sinu meeskond?

Meil on lisaks minule meeskonnas nii tugev teoreetik, praktik kui ka hingeelu eest vastutaja, kokku väga ilus tervik. Esiteks Karel Vähi, kes on noor, energiline ja entusiastlik ning kindlasti täpse töö ja väga hea mäluga.

XII noorte tantsupeo 7.–9. klassi segarühmade liigi assistent Karel Vähi. / Aivar Pihelgas

Hele Pomerants on jällegi väga suure kogemusega, ta tunneb meie liigi hingeelu kõige paremini.

XII noorte tantsupeo 7.–9. klassi segarühmade liigi assistent Hele Pomerants. / Aivar Pihelgas

Heleri Huuse on emotsionaalne ja hingeline, ta on ääretult abivalmis ning heasüdamlik. Selline armas inimene, kes vajadusel hoiab kätt, teeb pai või lohutab.

XII noorte tantsupeo 7.–9. klassi segarühmade liigi assistent Heleri Huuse. / Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Milline tähendus on Sinu jaoks sõnapaaril «mina jään»?

Selle sõnapaari tähenduse otsingul saab minna põhiliste elutarkuste juurde. Siit olen mina kõik saanud. Siin on mind õpetatud ja kasvatatud. Siin on minu sõbrad ja mõttekaaslased. Siin on minu kodu. Siia mina jään, sellisena nagu ma olen.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mälestus seoses tantsupeoga?

Tudengieas võttis Mait Agu mind assistendiks ja pani tantsupeol Maratoni väravasse tööle. Mulle anti kätte suur hulk jooniseid, millest ma alguses eriti aru ei saanud. Oma agarusest olin seal väravas nii puntras. Vanemad pedagoogid ütlesid tribüüni pealt lausa, et see pidu läheb meil küll untsu, kuna Maido Saar on Maratoni väravas.

Ma rivistasin tantsijad valesti, panin oma usinusest juba järgmise liigi paika, ehkki teine liik pidi sealt veel enne välja pääsema. Olin nii nooruke ja ei kujutanud tegelikkuses veel ette, mida see masside liigutamine tähendab. Seega esimesed emotsioonid olid päris nutused.

Mida ja miks tooksid esile oma liigi repertuaarist?

7.–9. klass on väga õnnelikus olukorras. Esiteks on meie liigis mõlemad tantsud, nii «Kadrid-Mardid» kui ka «Pärglipolka» ekstra selle tantsupeo tarbeks loodud. Repertuaar on ka ääretult eakohane. Samas on mõlemad tantsud erineva iseloomuga: «Pärglipolka» on hoitud ja teravust, täpsust ning hoogsust nõudev ning «Kadrid-Mardid» näitab tantsijate mängulisust. Aapo Ilves on loonud «Kadrid-Mardid» tantsule ka põneva teksti, kust tuleb välja ka hea hulk huumorit. Võin julgelt öelda, et meil on parim repertuaar tantsupeol.

Sinu üks praktiline soovitus noorele, kes tuleb tantsupeole?

Võtke kaasa vihmakeep, sest siis tähendab see, et vihma ei tule. Teiseks võtke kaasa mugavad jalanõud, sest need on teie leib ja nädal aega tuleb jalgadega tööd teha. Kui tulete platsile, siis võtke kodust kaasa ka ema õrn kallistus ja isa tugev käepigistus, et jääks ka kodust saadud soe tunne sisse.

Tagasi üles