Täna «Radaris»: kas sarimõrvar Ustimenko ja poeröövel Beebilõust on ravitavad?

Juri Ustimenko

FOTO: «Radar» / Kanal 2

Hollandis asuva Leideni ülikooli õppejõud, psühholoogiadoktor Peer van der Helm on spetsialiseerunud kinnipidamisasutuste sisekliima uurimisele ning selle parandamisele. Lisaks on ta veendunud, et enamikel raskeid kuritegusid toime panevatel inimestel on ajukahjustus, mida on võimalik ravida.

Kanal 2 saade «Radar» andis Hollandi psühholoogile uurida kahe Eesti tuntud kurjategija, sarimõrvar Juri Ustimenko ning aasta alguses matšeetega poodi röövinud räppari Andrus Elbingu e. Beebilõusta, tausta, et teada saada, kas uus lähenemine aitaks ka neid.

Juri Ustimenko

FOTO: «Radar» / Kanal 2

«Jah, mina usun seda,» lausubki van der Helm tänases «Radaris» küsimusele, kas Juri Ustimenkot saaks ravida ning ühiskonda tagasi tuua, viidates Hollandis käima lükatud programmile, kus mõrvareid ei saadeta enam pikaks ajaks trellide taha, vaid hoopis spetsiaalsetesse psühhiaatriakliinikutesse.

Mis kurjategijatel ajukahjustust põhjustab, miks inimesed tapavad ning kuidas on van der Helmi arust võimalik ka kõige raskemad kurjategijad ühiskonda tagasi tuua, seda vaata täna õhtul kell 20 Kanal 2 saates «Radar».

Lisaks kuuleb samas saates, mis plaanid on Eestil elektriautode tootja Tesla tehasega. 

Tesla teatas möödunud aastal, et nad plaanivad rajada uue tehase Euroopasse. Pärast seda on lahti läinud võidujooks, kus riigid üritavad end reklaamida kui Tesla jaoks parimat võimalikku asukohta. Nüüd on sellega liitunud ka Eesti. Kampaania eestvedaja on Pakri Teadus- ja Tööstuspark.

Tagasi üles