Klandorfi kinnitusel sõlmitakse lähipäevil BWMga kirjalik leping

BWMi asemel veavad Nõmmel jäätmeid Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse autod.

FOTO: Georg Kõrre

Tänase seisuga on veel mõningad vajakajäämised Nõmme piirkonna prügiveoga,  pooleli on kohtuvaidlus vanalinna ja Pirita piirkonna prügiveoga ning  korraldada tuleb uus hange vedaja leidmiseks jäätmete süvakogumismahutite tühjendamiseks, ütles abilinnapea Kalle Klandorf linnavalitsuse pressikonverentsil.

Klandorfi sõnul on olukord Nõmmel päev-päevalt paranenud. Korraldatud jäätmeveo hanke võitnud Baltic Waste Management (BWM) ei saanud seal jäätmeveoga hakkama ja Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus (TJT) alustas seal jäätmete vedamist 18. mail. TJT tegeleb eelkäija tegevuse tagajärgede likvideerimisega.

«Vajakajäämistest prügiveo valdkonnas helistage telefonil  616 40 00, kõik kõned fikseeritakse ja probleemid saavad lahenduse,» ütles Klandorf  ja lisas, et mingit itaalia stiilis prügiuputust Tallinnas ei lasta tekkida. «Juriidilise poole pealt sõlmitakse lähipäevil BWM ja TJT vahel ka kirjalik  leping senise suulise lepingu asemel,» lubas abilinnapea.

Kesklinna prügiveo probleemid paranevad oluliselt  peale seda,  kui  saavad vahetatud vanad konteinerid ja veel üks piirkonda sobiv uus prügiveomasin lähipäevadel ARK-is  arvele võetakse.

«Tallinn teeb omalt poolt kõik, et prügimajandus korralikult toimima saaks. Ees on tõsised läbirääkimised prügiveofirmadega, kuid Tallinn seisab eelkõige oma kodanikele soodsate prügiveohindade eest,» kinnitas Klandorf.

Keskkonnainspektsioon alustas möödunud reedel haldusmenetlust, et selgitada Tallinnas Nõmme linnaosas toimuva korraldatud jäätmeveo vastavust jäätmeseaduse nõuetele. Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul ütles Postimehele, et küsimus on eeskätt BWM ja TJT allhanke lepingu ulatuses, milliseid kohustusi see lepingupooltele ette näeb. «Hetkel on see ebaselge, sest tegu on suulise lepinguga ning on kahtlus, et allhankega üritatakse varjata tegeliku korraldatud jäätmeveo üleandmist linna ettevõttele,» lisas ta.

Tagasi üles