Galerii ja video: roosiaias tunnustati laste ja noorte huvide eest seisjaid

Elisabeth Kungla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Presidendi kantselei roosiaias toimus lastekaitsepäeva puhul pidulik tunnustusündmus, kus tunnustati inimesi ja organisatsioone, kelle tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.

Vaata lähemalt videost, milliseid mõtteid mõlgutasid roosiaeda kutsutud lapsed seoses lastekaitsepäevaga!

Auhinna «Lastele ja lastega» 2017. aasta laureaadid on: 

Lapse suur tegu kategoorias pälvisid projektiga «Ma ei ole uhhuu» auhinna viis aktiivset koolitüdrukutnoort: Katarina Raud, Anastasia Beljajeva, Anna Aron, Silvaliis Karu ja Greete Kõrvel. Projektiga soovitakse tõsta noorte vaimse tervise teadlikkust ning aidata leida lahendusi ühiskonnas olulisele probleemile. Koostöös MTÜ Peaasjad pandi kokku koolitusprogramm, mida noored koos kooli sotsiaalpedagoogi või MTÜ Peaasjad esindajatega aitasid oma koolis läbi viia. Lisaks tehti koos Kristel Aaslaidi ja räppar Tiiu Kaarlõpiga noorte vaimsest tervisest rääkiv videoklipp ning pandi koolidesse üles plakatid.

Elutöö preemia pälvis dr Karin Orgulas, kes alustas esimesena Eestis vähihaigete laste ravimist. Tema juhtimisel loodi Tallinna Lastehaiglasse hematoloogia-onkoloogia osakond. Ta hoolib väga oma patsientidest ja nende vanematest ning mõistab haige lapse  ja tema vanema muret. Kuigi dr Orgulas võiks nautida väljateenitud pensionipõlve, aitab ta ka täna lastehaigla patsiente.

Muutuste looja auhinna sai Terje Tuisk, kes tegeleb teaduse populariseerimisega laste ja noorte hulgas Bioloogiaharidusega Terje üks esimesi isiklikke algatusi oli kevadine loodusvaatluse projekt «Tere Kevad», mis on aastakümneid toonud igal aastal sinilillede õitsemist ja pungade puhkemist vaatlema sadu lasteaedade ja algklasside lapsi. Lisaks on ta koos oma meeskonnaga välja arendanud õpilasleiutajate konkursi ja õpilaste teadusfestivali ning toetanud Õpilaste Teadusliku Ühingu tegevust.

Laste ja noortežürii tunnustuse sai politseikapten Marina Paddar, kelle abiga on lapsed  ja noored õppinud politseid usaldama. Marina on veendunud, et lapsi ja noori tuleb märgata, nendesse uskuda ja mis kõige peamine – neid armastada. Marina korraldab aastaid koos kolleegidega laagrit «Julge olla sina ise», kuhu suunatakse süüteo toime pannud lapsi. Laager ei tee paari päevaga imet, aga annab võimaluse panna lapsi oma tegude üle järele mõtlema ja mõistma oma tegude tagajärgi. Samuti aitab Marina koolidel kiusamisjuhtumeid lahendada ning teeb lasteaedades, koolides, noortekeskustes ja asenduskodudes ennetustööd kiusamise vältimiseks.

Eripreemia pälvis pae 40 aastat kabetreenerina töötanunud Heinar Jahu, kes on panustanud just lastesse ja noortesse. Heinari õpilasi on meistritiitliga pärjatud nii maailmas kui ka Eestis. Lisaks laste juhendamisele on ta ka aktiivne võistluste korraldaja. Rõõmu, osalemiskogemust ning hoolimist on saanud tunda väga paljud. Heinaril on alati kaasas väike tagavara komme, ikka selleks et kedagi premeerida või siis kommikabet mängida.

Märksõnad

Tagasi üles