Roheliste juht: mõned Rail Balticu pooldajad võivad olla kinni makstud

Züleyxa Izmailova.

FOTO: Liis Treimann

Eestimaa Roheliste liider Züleyxa Izmailova ei välista, et ilmselt on veel mõnelegi praegusele Rail Balticu pooldajale juba makstud või siis vähemalt tasu lubatud.

Roheliste juhi kinnitusel on erakonnale pakutud tehingut, et Rail Balticu toetamise eest makstakse tänutäheks kinni kohalike valimiste kampaania.

Izmailova sõnul võttis mai teises pooles temaga ühendust tuntud majandus- ja poliitikategelane, kes andis teada, et tal on Rohelistele seoses lähenevate valimistega vägagi konkreetne ettepanek. Kuna pöördujal oli asjaga kiire, soovis ta võimalikult ruttu isiklikult kokku saada. Mõned päevad hiljem toimunud kohtumisest võtsid lisaks pöördujale ja Izmailovale osa ka kaks Eestimaa Roheliste juhatuse liiget.

«Olin veendunud, et juttu tuleb linnapea kandidaadi kohast ja erakonna nimekirjas kandideerimisest, kuid suur oli üllatus, kui tehti hoopis ettepanek kogu meie valimiskampaania kinni maksta, kui me oma meelsust Rail Balticu osas muudame,» ütles Izmailova. Tema hinnangul saab kampaaniakulude puhul rääkida üsnagi suurest summast. 

«Me püüdsime ettepaneku esindajat veenda oma argumentide õigsuses, ent sellest ei tulnud paraku midagi välja ja sinna see jutt lõppeski,» märkis Izmailova. «Loogiliselt võttes on Rail Balticu joonlauatrassi pooldajatel vesi päris ahjus – lauale pole panna enam ühtki veenvat argumenti ja just seepärast tuldigi poolehoidu ostma.»

Izmailova ei välista, et ilmselt on veel mõnelegi praegusele pooldajale juba makstud või siis vähemalt tasu lubatud.

«Rail Baltic on praegusel kujul kahjulik nii majanduslikult kui ka ökoloogiliselt,» ütles Izmailova. 

Loe ka neid

Tagasi üles