Politsei annab laulu- ja tantsupeol leitud väärisesemetest teada Facebookis

NOORTE LAULUPIDU MAA JA ILM.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Rahvarohketel üritustel juhtub ikka, et keegi kaotab või leiab rahvasummas mõne kaasavõetud eseme. Selleks, et kaotatud asjad jõuksid võimalikult kiiresti omanikele tagasi, annavad korrakaitsjad nendeni jõudnud väärtuslikest esemetest teada Facebooki ürituselehel.

Pildi alla lisatakse, kuhu saab asjale järgi tulla – kas Kalevi staadionile, lauluväljakule või hiljem juba jaoskonda.

Kalevi staadionil saab leitud asjad tuua reede hommikust laupäeva hilisõhtuni politseipunkti, mis asub harjutusväljaku ääres. Lauluväljakul saab leitud väärisesemeid tuua reede hommikust pühapäeva hilisõhtuni Oru väravate juures asuvasse politseipunkti. Samades paikades saavad omanikud neile kuuluvad asjad ka kätte.

Laulu- ja tantsupeo järel viiakse politseini jõudnud leiud politseijaoskondadesse. Kalevi staadionilt leitud esemete kohta saab infot Kesklinna politseijaoskonna telefoninumbril 612 5476. Lauluväljakul kaotatud esemete kohta saab infot Ida-Harju politseijaoskonna telefoninumbrilt 612 4898.

Ülejäänud kaotatud ja leitud asjad

Ülejäänud leiud nagu riideesemed tuleks viia laulu- ja tantsuväljakul asuvatesse infotelkidesse, kust neid ka kätte saab. Lauluväljaku Oru värava juures asuvasse infotelki saab leitud asju viia alates reedest kuni pühapäevani kell 9.00 – 22.00. Kalevi staadionil võib reedel ja laupäeval riideesemeid tuua platsil asuvasse tantsupeo staapi.

Kaotatud riideesemete ja muu taolise leidmiseks tuleb pärast pidu pöörduda Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poole numbril 627 3120 või kirjutada meiliaadressil laulupidu@laulupidu.ee. Kaotatud esemeid saab kätte Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusest (Pärnu mnt. 10, a-korpus, 4. korrus) kahe nädala jooksul pärast peo lõppu.

Tallinna ühistranspordis kaotatud ja leitud asjad

Kui asjad ununevad bussi, tuleks helistada telefonil 643 4152, kui trammi, siis telefonil 643 4151, kui trolli, siis telefonil 643 4150, ja kirjeldada võimalikult täpselt kaotamise asjaolusid (liini number, kaotamise aeg jms)  ning kaotatud eset.  Kui lõpp-peatusse jõudes leiab juht ühissõidukit üle kontrollides mahaunustatud esemeid või toob mõni aus sõitja istmele unustatud asjad juhi kätte, kogutakse kaotatud esemed tööpäeva lõpuks kokku.

Tagasi üles