Inspektorid leidsid autopesulates hulganisti rikkumisi

Autopesula.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Töötervishoiu ja tööohutuse olukorda kontrollinud tööinspektsiooni inspektorid leidsid tosinas autopesulas üle 70 rikkumise ning koostasid rohkelt ettekirjutusi.

Tööinspektsioon kontrollis, kuidas täidetakse ohutu ja tervist säästva töötamise nõudeid autopesulates. Inspektorid külastasid sihtkontrolli käigus 12 autopesulat ning tuvastasid 73 rikkumist. Ettekirjutuse koostasid nad 51 rikkumise kohta.

Täpsemalt kontrolliti, mida tööandja on teinud erinevate ohutegurite vältimiseks või nende mõju vähendamiseks. Tähelepanu suunati ohtlike kemikaalide käitlemise ohutusele nii vajaliku ventilatsiooni, ohutuskaartide, juhendite kui ka juhendamise osas. Samuti kontrolliti, kuidas on korraldatud töötajate tervisekontroll ja esmaabi andmine kohapeal.

Selgus, et autopesulate peamised riskid on seotud ohtlike kemikaalidega, oskusega neid käidelda ning tagada töötajate ohutus. 

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul jätab suhtumine ohutult töötamisse autopesulates tõsiselt soovida. «Tööandjad polnud hinnanud adekvaatselt tööga seotud riske ning seetõttu jäid need ka maandamata,» ütles ta. «Tõsiseid puudujääke leidsime pea kõigis ettevõtetes töötajate tervisekontrolli korralduses. Töötajaid ei saadeta tervisekontrolli, kuigi tööl puututakse kokku ohtlike kemikaalidega. Puudusi leidsime ka töötajate juhendamisel,» rääkis Oja.

Küll võis rahule jääda mõistlike lahendustega raskuste käsitsi teisaldamisel, puhkepauside ja töötajate olmeruumidega. Samuti on pesulates läbi mõeldud esmaabi korraldus.

Tööinspektsioon saatis enne sihtkontrolli märgukirja 56 ettevõttele. Juhuvalikuga külastati ja kontrolliti 12 ettevõtet Tallinnas, Tartumaal ning Lääne-Virumaal. Kontrollitute puhul oli tegemist väikeettevõtetega, kus keskmine töötajate arv on 2,6.

Tagasi üles