Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Mürgliks kasvanud kohtute tänuüritus ajas Kuressaare elanikud marru

Lisatud Kuressaare linnapea kommentaar

35
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kuressaare loss ööpimeduses. | FOTO: Mati Põldre / Pärnu Postimees

Kuressaare lossihoovis neljapäeva õhtul alanud erapidu kestis varaste hommikutundideni, laskmata linlastel end välja magada.

Tuntud jazz-muusiku Maria Fausti sõnul oli säärase kõva müra saatel võimatu magada, kirjutab Saarte Hääl.

«Detsibellide ja sub-bassi suhe oli absoluutselt ennekuulmatu,» lausus muusik pahaselt. Pöörduti ka politseisse, kuid kuna linnavalitsus oli öörahu algust pikendanud kella kolmeni öösel, ei saanud politsei midagi ette võtta. «Ütlesid, et tuleb ära kannatada.Ma olen oma elus maganud igasugu instrumentide all ja kõrval ja kõlarite ees, aga sellist asja pole mul veel varem olnud, et müra ajab oksele,» kirjeldas muusik olukorra tõsidust.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu sõnul anti tõepoolest luba öörahu alguse ajutiseks pikendamiseks 3. augusti ööl vastu 4. augustit kuni kella kolmeni öösel seoses Eesti esimese ja teise astme kohtute tänuürituse õhtuse programmiga piiskopilinnuse hoovis.

Üritust korraldanud ettevõtte Elamuspank OÜ juhataja Kalvi Kantsi sõnul oli tegemist kvaliteetse üritusega ja kõik oli kooskõlas linnavalitsusest taotletud loaga. Ainukeseks probleemiks pidas korraldaja seda, et linnavalitsus ja politsei ei suutnud öörahu alguse edasilükkamise infot omavahel varem vahetada.

Kuressaare linnapea: lossihoovis toimunud tänuüritus üllatas oma heli valjudusega ka meid

Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul jääb tänaseid meediaväljaandeid lugedes mulje, et Eestis on kaks Kuressaarest - üks milles me igapäevaselt viibime oma rõõmudega ja mõningaste väikeste muredega ning teine mis vallutab läbi negatiivsete uudiste meediakanalite esilehti.

«Lossihoovis toimunud ja sellele järgnenud meediakajastuse põhjal ei saanud aga linnapeana oma kommentaare andmata jätta. Kuressaare linn vaatab kõik avalikus ruumis toimuvad ürituste load alati põhjalikult läbi ja nii oli see ka kohtute tänuüritusega Kuressaare lossihoovis. Linnavalitsus tunnistab, et antud riiklik institutsioon oma kuvandilt ja väärikuselt andis meile piisavalt kindlust, et see tänuüritus saab toimuma linnakodanikke kuidagi häirimata,» märkis linnapea.

Kallas nentis, et kahjuks osutus heli tugevus aga niivõrd tugevaks ja tuule suuna mõjul  kandus segama Kuressaare elanike öörahu ning Kuresaare linnavalitsusel ja tänuürituse korraldajatel on sellest loomulikult väga kahju.

«Mõistan kõigi Kuressaare elanike pahameelt ja kinnitan ka minu jaoks väga sümpaatsele muusikule Maria Faustile, et linnavalitsus teeb sellest põhjaliku järelduse ja menetleb edaspidi veel täpsemalt sarnastele üritustele lubade andmist. Loomulikult oleks lihtne kui kõik Kuressaares toimuvad üritused oleks oma mõjudelt eelnevalt teada aga kõike paraku ei oska ette näha,» ütles Kallas.

Ta lisas, et linnapeana on tal väga kahju selle üle, et ajal mil Kuressaares on toimumas Kammermuusika Päevad ja kesklinnas Eesti Karikavõistluste etapp võrkpallis, sai meedias kogu tähelepanu negatiivne uudis ja jättis teenimatult varju eelpool nimetatud sündmused.

«Loodan, et kõik linna elanikud ja külastajad leiavad siiski sellest ning kõigist järgnevatest nädalatest Kuressaarest positiivseid emotsioone, mida ka teistega sotsiaalmeedias või omavahelistes vestlustes jagada. Vabandan, et antud sündmus segas paljude kuressaarlaste ja meie linna külastajate öörahu,» ütles linnapea.

Tagasi üles