N, 26.05.2022

Fotod: Pärnumaal hukkus rongi ja auto kokkupõrkes kaks naist

Täiendatud kell 12.16!
Sven Randlaid
, Toimetaja
Fotod: Pärnumaal hukkus rongi ja auto kokkupõrkes kaks naist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 28

Neljapäeva õhtul kella 20.14 ajal teatati häirekeskusele raskest rongiõnnetusest Tori vallas reguleerimata Suigu raudteeülesõidul, kus reisirongi ja sõiduauto Peugeot vahelises kokkupõrkes hukkus kaks autos viibinud naist.

Esialgsetel andmetel sõitis Suigu poolt tulnud sõiduauto Peugeot otse ette Tallinnast Pärnu suunas liikunud reisirongile. Rongijuht märkas küll ülesõidule lähenenud sõiduautot, andis sellele mitmel korral signaali ning pidurdas, kuid rongi polnud võimalik siiski nii kiiresti peatada. Tallinnast Pärnusse teel olnud rong sai pidama alles sadakond meetrit pärast kokkupõrget.

Kokkupõrkes rongiga said sõiduautos viibinud kaks naist sedavõrd raskelt viga, et hukkusid sündmuskohal. Reede hommikuks oli selgunud, et õnnetuses hukkusid roolis olnud 23-aastane naine ja autos kaasreisijana viibinud 26-aastane naine.

Politsei täpsustas lõuna paiku, et hukkunud naised olid Soome kodanikud.

Pärnu suunas liikunud reisirongis oli õnnetuse hetkel lisaks juhile veel umbes 30 inimest, neist keegi vigastada ei saanud. Reisijatele kutsuti vastu reisibuss ning nad toimetati turvaliselt sihtkohta.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Margus Sassi sõnul on tegemist äärmiselt traagilise juhtumiga. «Hetkel on veel vara rääkida selle raske õnnetuse põhjustest, kuid sündmuskohal viibivad patrullpolitseinikud ja uurijad töötavad, et täpsemaid asjaolusid selgitada,» lisas Sass.

Praegu on teada, et õnnetus juhtus remonditaval kruusakattega teelõigul, kus lubatud maksimaalne kiirus oli 70 km/h. Raudteeülesõit asub hea nähtavusega ning sirgel teelõigul. Õnnetuse hetkel oli väljas veel valge.

Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustas Lääne prefektuur kriminaalmenetlust ja seda juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Märksõnad
Tagasi üles