Madison mõistab Natsi-Saksamaast vaimustunud noore ekrelase ajaloohuvi

Jaak Madison.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni saadik Jaak Madison ja erakonna Tartu piirkonna juhatuse liige Lenno Pärnjõe mõistavad kohalikel valimistel Tallinnas kesklinnas kandideeriva partei noorpoliitiku Knut Thor Kauri huvi ajaloo vastu ning kiidavad vaadete ausust.

Delfi kirjutas täna EKRE uuest nn wunderkindist, 18-aastasest Knut Thor Kaurist, kes rääkis väljaandele, kuidas ta tunneb sümpaatiat Teise maailmasõja ja Natsi-Saksamaa majanduspoliitika vastu ning leiab, et holokausti pole sellisel kujul, nagu me seda praegu käsitleme, olnud.

Kauri Youtube'i kanalit vaadeldes näeb, et ta on järjepanu endale meelepäraseks teinud Adolf Hitleri ja Natsi-Saksamaa propagandavideod. Näiteks ühes videos luuakse kujutelm, et mis juhtuks, kui Hitler naaseks isamaale nüüd ja praegu. Inimesed tungleksid video järgi füüreri ümber ja tervitaksid teda Natsi-Saksamaale kohaselt. Video alla jäetud ingliskeelsetes kommentaarides väljendatakse vaimustust ja igatsust kadunud füüreri järele.

EKRE Tartu piirkonna juhatuse liige Lenno Pärnjõe teatas sotsiaalmeedias, et tema arvates on see väga meeldiv, et järjest enam tekib asjalikke noori, kes on oma vaadetes ausad ja siirad ning on valmis tunnistama ka tõde, kui see isegi peavooluga ei ühti. «Meie meedia aga püüab asja liiga ühekülgselt kajastada. Kui Kolmandas Riigis oli positiivseid momente, mida üle võtta, siis ei peaks me seda häbenema. Meid ei huvita teiste arvamus, vaid ainult Eesti riigi ja rahvuse tulevik ning heaolu!» hõikas ta.

Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Jaak Madison kommenteeris, et kui noor inimene uurib ajalugu ja otsib infot ajaloosündmuste kohta, siis see peaks olema just positiivne. «Pigem tunnetan ma suuremat ohtu tänapäeva Eestis läbi asjaolu, et meie riigi parlamendis on kommuniste, kes on avalikult oma sümpaatiat üles näidanud antud jõhkrale ideoloogiale. Ajalugu on alati tõlgendatav ja pole mõtet imestada, kui on noori, kes väga kriitiliselt suhtuvad sündmustesse, mida on justkui pandud keelu alla arutlemiseks,» ütles ta.

Knut Thor Kaur liitus erakonnaga märtsis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles