Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistlusele laekus 14 tööd

Tallinna Kaubamaja.

FOTO: Sander Ilvest

Tallinna Kaubamaja kvartali ehk Gonsiori 2 / Rävala pst 6 kinnistute uushoonestamise arhitektuurivõistlusele oli 21. septembri seisuga esitatud neliteist võistlustööd.

Kuna võistlustingimuste kohaselt võis töö saata ka eilset kuupäeva kandva postitempliga, võib see arv lähipäevil veel muutuda.

Eesti Arhitektide Liidu direktori Ingrid Maldi hinnangul võib esitatud tööde arvuga väga rahule jääda. «Arvestades, et võistlusel osalemiseks esitati osalevale arhitektuuribüroole nõudeid nii varasema kogemuse kui ka ettevõtte käibe osas, on tööde arv väga hea. Loodame liidu poolt, et žürii leiab esitatud valikust piisavalt kõrgetasemelisi töid, et järgneva poolteisekuuse hindamisprotsessi jooksul otsustada Kaubamajale parim lahendus,» ütles Mald.

Arhitektuurivõistluse kuulutasid 12. juunil välja Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ja MSI Grupp AS koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ja Eesti Arhitektide Liiduga. Võistluse auhinnafond on 55 000 eurot.

Esitatud tööde seast valib võitja žürii, kuhu kuuluvad Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi juhataja Peeter Kütt, ASi MSI Grupp juhataja Mati Ivask, Kaubamaja ASi juhataja Erkki Laugus, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindajana detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen, arhitektid Martin Aunin (EAL), Jaak Huimerind (EAL) ja Peep Jänes (EAL).

«Otsime parimat võimalikku arhitektuurset lahendust Tallinna Kaubamaja kvartalile, mis omakorda saab olema aluseks Kaubamaja Tallinna müügimaja, kaasaegse Rävala puiestee büroohoone ning maa-aluse parkla projekteerimisele ja ehitamisele. Meie ootus on, et võidutöö võtaks arvesse Kaubamaja väärikat staatust ning sobituks ümbritsevasse linnaruumi, aga arvestaks ka kehtivate detailplaneeringute ja rajatavate hoonete funktsionaalsusega. Žürii alustab lähiajal tööd ning võitja kavatseme välja kuulutada 15. novembril,» rääkis žürii esimees Peeter Kütt.

Arhitektuurivõistluse žürii selgitab esimeses etapis välja esitatud tööde vastavuse võistlustingimustele, seejärel valitakse lõppvooru pääsejad, otsustatakse nende paremusjärjestus ning lõpuks selgitatakse välja võitja. Võidutöö autoriga alustatakse projekteerimisläbirääkimisi, projekti lõplik hind selgub pärast projekteerimistingimuste kinnitamist.

Tagasi üles