Linnavalitsuse ajaleht tümitab Savisaare valimisliitu

FOTO: Kuvatõmmis

Linnavalitsuse väljaanne Pealinn urgitseb Savisaare Valimisliidu juhtfiguuride Jüri Mõisa ja Urmas Sõõrumaa minevikus isegi kuni eelmisel sajandil juhtunud asjadeni, Edgar Savisaarest kirjutatakse samas loos läbivalt positiivses võtmes.

«Jüri Mõis kukutas omal ajal vene poliitikute, sh Jevgeni Kogani häältega Savisaare võimult, linnapeana üritas meedia eest varjata stripibaari külastust, ning kuulutas, et ühistransporti on vaja vaid joodikutele ja lastele. Nüüd tegutsevad Mõis ja Sõõrumaa Savisaare valimisliidus käsikäes võimule pääsemise nimel.

Kui meenutada Jüri Mõisa lühikest tähelendu millenniumi vahetusel linnapeana, siis on paljudel ilmselt ununenud fakt, et Isamaa ja Reformierakond kukutasid Savisaare võimult Vene Erakonna ja Interrinde juhi Jevgeni Kogani häältega. Mõis lõi käed mehega, kelles poliitik Jaak Alliku sõnul oli loomalikku viha Eesti ja eestlaste vastu.

Savisaar ja Mõis pidasid seejärel barrikaadidel võitlust ka Tallinna Vee enamusosaluse erastamise pärast – Keskerakond seisis Mõisa erastamiskavale vastu ning väitis, et erastamine on tarbijale majanduslikult kahjulik, Mõis aga peab seda seniajani oma suursaavutuseks,» kirjutas Pealinn.

Edasi loetakse üles enam-vähem kõik, mis ajakirjandus Mõisa kohta kirjutanud on. Alates striptiisibaari külastusest linnapea ametiajal ja oma palga tõstmisest kuni põhiküsimuse, ühistranspordi vaenamiseni. Meenutatakse ka kõike seda, mida Mõis kunagi Savisaare kohta on öelnud.

Sõõrumaa kohta käiv artikli osa algab alapealkirjaga «Esoteerika närve ega olümpiakomiteed ei tugevda». Meediaväljaannete vanu artikleid tsiteerides jätab artikkel mulje, et Sõõrumaa pole olümpiakomitee esimehena oma tööga hakkama saanud.

Artiklit «Savisaare liitlane Mõis: Tasuta ühistransport on üks igavesti vale asi», saab lugeda Pealinna portaalis.

Eelmisel nädalal avaldas linnavalitsuse venekeelne väljaanne Stolitsa Savisaare valimisliidust lahkunute avaliku kirja, kus tehakse Mõisale hulgaliselt etteheiteid. Postimees küsis tookord kommentaari ka Mõisalt endalt ning too lükkas süüdistused ümber.

Tagasi üles