Endine riigiametnik mõisteti süüdi riigisaladuse avalikustamises

Leitnant Raine Eenma kätlemas Kaitseliidu Toompea malevkonna aastapäeva üritusel 2015. aastal.

FOTO: Toompea malevkond

Täna mõistis kohus riigisaladuse avalikustamises süüdi endise Riigikantselei töötaja Raine Eenma. 

Riigiprokuratuur süüdistas endist Riigikantselei töötajat Eenmat riigisaladusele ja salastatud välisteabele ebaseadusliku juurdepääsu võimaldamises.

Kuritegu seisnes selles, et Eenma viis 2017. aastal Riigikantselei turvaalalt välja riigisaladust ja salastatud välisteavet sisaldavad teabekandjad, mida hoidis oma valduses, kuni ta 29. juunil kuriteos kahtlustatavana kinni peeti ja teabekandjad tema juures teostatud läbiotsimise käigus ära võeti.

Lisaks riigisaladuse avalikustamisele mõisteti Eenma süüdi ka tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, kuna tema kodust leiti läbiotsimise käigus revolver ning 160 padrunit, mille omamiseks puudus tal luba.

Menetlust juhtinud riigiprokurör Inna Ombler selgitas, et salajasi dokumente tuleb käidelda korrektselt. «Antud juhul pole põhjust arvata, et Raine Eenma oleks salastatud dokumendid andnud edasi kõrvalistele isikutele, aga võimalus, et salastatud infole pääsevad ligi kõrvalised isikud, on olemas juba siis, kui selline info turvaalalt välja viiakse,» selgitas riigiprokurör Ombler.

Kohus karistas Eenmat kahe aasta ja nelja kuu pikkuse vangistusega. Sellest 3 kuud ja 10 päeva kuulub kohe ärakandmisele. Ülejäänud karistust ei pöörata täitmisele, kui ta kahe ja poole aasta pikkuse katseaja jooksul ei pane toime uusi kuritegusid.

Kriminaalasja menetles  kaitsepolitseiamet ja juhtis Riigiprokuratuur.

Tagasi üles