EV100
Palju õnne, Eesti!
Kõik sündmused EV100 äpist. Laadi alla!
Telia

Kaitseväe juhataja tutvus Eesti droonitootja toodanguga

FOTO: Threod Systems

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tutvus Eesti mehitamata õhusõidukite tootja Threod Systems toodangu kasutusvõimalustega kaitseväes.

Peamiselt infokogumise eesmärgil kasutatavate droonide tootmisele keskendunud ettevõtte Threod Systems tegevjuht Villiko Nurmoja andis kaitseväe juhatajale ülevaate ettevõtte toodetest ja arenguplaanidest.

«Taevas lendavad «silmad» annavad täpse olukorrapildi. See loob hea võimaluse avastada vastane kaugelt ja teda efektiivsemalt mõjutada, millega hoitakse kokku nii moona kui välditakse liigseid kaasnevaid kahjustusi,» ütles kindral Terras. Tema sõnul on kaitsevägi otsustanud ennast mehitamata õhusõidukite kasutamise valdkonnas jõuliselt täiustada.

Kindral ütles, et tal oli hea meel kogeda, et paari aastaga on Threod Systems jõudnud kasvu faasi ning maailma väga konkurentsitihedal droonitootjate turul leidnud oma toodetele kindla koha, omades mitmeid konkurentsieelised suurte ja tuntud tootjate ees.

«Samas, näinud ettevõtte ja kaitseväe koostöös valminud Kevadtormi õppuse videot, tuleb ka meie enda üksustel olla valmis oma tehnikat ja inimesi palju oskuslikumalt varjata vastase vaatlusseadmete eest,» lisas Terras.

Threod Systems arendab ja toodab mehitamata lennuvahendeid ning nende alamsüsteeme, mis on mõeldud informatsiooni kogumiseks ja juhtide otsustusprotsesside toetamiseks.

Tagasi üles