EV100
Palju õnne, Eesti!
Kõik sündmused EV100 äpist. Laadi alla!
Telia

Leht: videosalvestis näitab, et praamil kadunud naine rääkis välistekil telefoniga ja hüppas vette Täiendatud: politsei sõnul pole tuvastatav, kas naine hüppas või kukkus

Vormsi reisiparvlaev Ormsö nimeandmistseremoonia.

FOTO: Irina Mägi

Teisipäeval Rohukülast Vormsi poole teel olnud praamil kadunuks jäänud naine rääkis enne kadumist laeva välistekil telefoniga ja hüppas seejärel vette, kirjutab Lääne Elu.

Häireskus sai 10. oktoobri õhtul teate, et Rohuküla-Sviby suunas sõitnud ja äsja Vormsile jõudnud parvlaeva Ormsö pardalt on tõenäoliselt üle parda kukkunud inimene. Esialgsetel andmetel oli üksinda olnud naine liikunud laeva päikesetekil, kuid oli sealt ühel hetkel järsku kadunud. Tekilt leiti 43-aastase naise käekott koos dokumentide ja mobiiltelefoniga.

Laeva meeskond otsis naist pardalt ja vaatas läbi videosalvestisi. Kui oldi veendunud, et naist praamil ei ole ja ta sealt ka maha ei läinud, hakkasid naist esialgu piirkonnas mööda rannikut ja merel paadiga otsima Vormsi vabatahtlikud, kuid kesköö paiku lõpetati otsingud tulemusteta. Nüüdseks on naise otsingutesse kaasatud ka PPA lennusalga kopter ja kaatrid, kuid seni pole otsingud tulemust andnud.

Ajalehe Lääne Elu andmetel ei näinud hüppamist või kukkumist keegi laevasolijatest pealt. Lääne Elule teadaolevalt salvestas kukkumise aga pardakaamera. Salvestiselt on ajalehe andmetel näha, kuidas naine edasi-tagasi kõnnib ja telefoniga räägib ning pärast seda merre hüppab.

Haapsalu politseijaoskonna juht Andrei Taratuhin täpsustas, et videosalvestiselt ei ole siiski üheselt tuvastatav, kas naine hüppas või kukkus merre.

Praeguseks ei ole naist leitud, kuid politsei jätkab sündmuse asjaolude väljaselgitamist ja otsinguid.

    Tagasi üles