EV100
Palju õnne, Eesti!
Kõik sündmused EV100 äpist. Laadi alla!
Telia

Kohus saatis HIVi levitanud mehe vangi

FOTO: Scanpix

Harju maakohus mõistis reedel HIV-positiivse mehe süüdi juhuslike seksuaalpartnerite nakatamises ja nakatumise ohtu seadmises ning määras talle reaalse vanglakaristuse.

Kohus mõistis 34-aastase Antoni süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises, millega põhjustas ohu elule ja pikaajalise tervisekahjustuse. Karistuseks mõistis kohus talle kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust, millele liideti varasema süüteo eest määratud, kuid osaliselt kandmata karistus. Nii tuleb mehel kokku trellide taga veeta kolm aastat ja kuus kuud, kusjuures vangistusaja alguseks luges kohus 2016. aasta 23. novembri, kui politsei Antoni kinni pidas. 

Kohus luges tõendatuks, et Anton oli teadlik, et on nakatunud HI-viirusesse, ei ravinud ennast vastavalt ettenähtud raviplaanile, ei võtnud ravimeid ega käinud regulaarselt kontrollis, mistõttu oli tema nakkusohtlikkus eriti kõrge. Ühtlasi astus mees kaitsmata seksuaalvahekorda kuue partneriga, informeerimata neid endal esinevast viirusest.

Kuuest naisest kahel diagnoositi hiljem HI-viirus, mis on eksperdi hinnangul püsiva iseloomuga, pikaajaline ja eluohtlik tervisekahjustus.

Tagasi üles