Pühapäeva hommikuks oli ID-kaarti uuendanud 86 000 inimest Täiendatud 5.11!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

ID-kaart.

FOTO: Erik Prozes

Kuigi laupäeva hommikul kella 10-12 vahel oli PPA teenindustes tehniline tõrge, siis keskpäevaks sai viga parandatud ja tuhanded inimesed sertifikaadid uuendatud. Pühapäeva hommikuks oli ID-kaardi kokku uuendanud 86 000 inimest.

Täna ei ole politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindustes ega kauguuendamisel suuremaid tõrkeid esinenud. Inimesed, kes peavad ID-kaarti vältimatult kasutama oma igapäevatöös, saavad peatatud ID-kaardi sertifikaate kauguuendada või minna täna kella 15ni avatud PPA teenindustesse.

«Teenindustes on tänane päev sujunud tõrgeteta, järjekorrad üle Eesti on kümmekond minutit, aga näiteks Pärnu teeninduses ei ole üldse järjekorda,» ütles PPA peaspetsialist Merlin Mängel.«Kellel on enne homset tööpäeva kindlasti vaja oma ID-kaart uuendada, saab seda teha täna kelle kolmeni PPA teeninduses ning igal ajal koduarvutis,» lisas Mängel.

Kokku on praeguseks uuendatud 86 000 ID-kaarti, neist 63 000 kauguuendamise teel ja 23 000 PPA teenindustes. Suur osa eelisjärjekorda kantud inimestest, kelle hulgas on tervishoiutöötajaid, õiguskaitsega seotud inimesed ja ka näiteks raamatupidajad, on oma ID-kaardi juba uuendada jõudnud.

Laupäeval kella 17ks oli päeva jooksul oma ID-kaarti kauguuendanud üle 10 000 inimese – päeval kella 15ni avatud olnud PPA teenindustes uuendati laupäeval aga 2800 ID-kaardi sertifikaadid.

Laupäeva hommikul kella 10-12 vahel ei saanud PPA teenindustes tehniliste tõrgete tõttu ID-kaarte uuendada. Keskpäevaks aga parandasid siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) tehnikud nende süsteemides ilmnenud vea ning kuni kella 15ni said kõik soovijad oma kaardi sertifikaadid ära uuendada.

Tagasi üles