P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseikoer leidis alajahtunud neiu mõne minutiga

Hanneli Rudi
Politseikoer leidis alajahtunud neiu mõne minutiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Politseikoer Nacho.
Politseikoer Nacho. Foto: Ida prefektuur

Politseikoer Nacho leidis arvukaid segavaid jälgi trotsides teisipäeva hilisõhtul veerand tunniga üles kodust lahkunud ja ohtu sattunud neiu.

Teisipäeva õhtul kella 21.30 paiku sai politsei äreva teate, et Ida-Virumaal on kodunt lahkunud neiu, kelle elu võib tema tervisliku seisundi tõttu ohus olla. Otsingus osales ka politseikoer Nacho koos Ida prefektuuri vanemkoerajuht Raul Bambergiga.

«Ehkki selles piirkonnas oli palju erinevaid jälgi, mis koera segadusse võivad ajada, võttis Nacho sellegipoolest õige jälje üles ja umbes 15 minutit hiljem leidsime metsatukast ka alajahtunud neiu,» kirjeldas Bamberg.

 Jõhvi politseijaoskonna juht Kalle Kuusik sõnas, et olukorras, kus inimelu on ohus, loeb iga sekund. «Igapäevaselt tühisena tunduvad minutid ja sekundid on sellistel hetkedel meie jaoks hindamatu väärtusega. Kui saame teate abivajajast, algab võidujooks ajaga, sest meie eesmärk on leida kadunud inimene elusana. Tunnustan ja tänan südamest Rauli ja Nachot, kes nooruki loetud minutitega leidsid. Nad on elupäästjad!» rääkis Jõhvi politseijaoskonna juht.

Politseikoer Nacho ja Ida prefektuuri vanemkoerajuht Raul Bamberg.
Politseikoer Nacho ja Ida prefektuuri vanemkoerajuht Raul Bamberg. Foto: Ida prefektuur

 Rakvere politseijaoskonna teenistuskoer Nacho on belgia lambakoer, kes liitus politsei ridadega 2012. aasta kevadel. Nacho on patrullkoer ning oskab ka otsida narkootilisi aineid. Nacho on näidanud ka silmapaistvaid tulemusi koerte kutsemeisterlikkuse võistlustel, eriti kuulekusharjutustel. Nacho ja Raul on tuttavad paljudele lastele, olles sagedased külalised koolides ja lasteüritustel, kus Nacho oma oskusi näitab.

Märksõnad
Tagasi üles