Vihmast ja lörtsist pole sel nädalal pääsu

Sajusest ja lörtsisest ilmast ei ole ka pääsu sel nädalal.

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Alanud nädal toob enesega vihma ja lörtsi. Kuigi nädala keskel on oodata paari sademeteta päeva, ilm kaua kuiv ei püsi. Oodata on öökülma, päeval võib õhutemperatuur küündida kuni seitsme soojakraadini.

Ilmateenistus teatab värskes nädalaprognoosis, et täna tuleb pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub edela- ja läänetuul 3 kuni 9, ennelõunal põhjarannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 2 kuni 6 kraadi. 

Homme öösel madalrõhkkonna mõju väheneb ja päeval tugevneb kõrgrõhuhari. Kohati sajab lörtsi ja vihma. Läänekaare tuul on öösel nõrk, päeval muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel -4 kuni +1, meremõjuga rannikul kuni +5, päeval +2 kuni +6 kraadi.

Kolmapäeva öö hakul on veel kõrgrõhuharja mõju tugevam ja ilm enamasti sajuta. Merelt läheneb aga madalrõhulohk ning pärast keskööd hakkab lääne poolt alates sadama – Lääne-Eestis sajab põhiliselt vihma, Kesk- ja Ida-Eestis enam lörtsi. Edelatuul tugevneb. Õhutemperatuur on -1 kuni +2, Lääne-Eesti rannikualadel kuni +5 kraadi. Päeval sajab aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Puhub tugev edela- ja läänetuul, õhtul pöördub loodesse. Õhutemperatuur on +3 kuni +7 kraadi.

Neljapäeva öösel madalrõhulohk kaugeneb itta ning lääne poolt alates sadu lakkab. Päeval tugevneb kõrgrõhuhari ja ilm on enamasti sajuta. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, õhtul muutub ilm rahulikumaks. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +3, rannikualadel kuni +6, päeval +3..+7 kraadi.

Reede öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on sisemaal 0 kuni -3, saartel ja läänerannikul +1 kuni +5°C. Päevaks tungib aktiivne madalrõhkkond servaga üle Skandinaavia ja Läänemere, tõstab edela- ja lõunatuule tugevaks ning vihmasadu laieneb üle Eesti. Õhutemperatuur on +4 kuni +8°C.

Laupäeva öösel libiseb üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja on vaid üksikute vihmahoogude võimalus. Edelatuul annab üürikeseks pisut järele. Päeval jõuab üle mere juba uus madalrõhulohk. Ilm muutub taas sajusemaks- saartel ja läänerannikul sajab põhiliselt vihma, sisemaal enam lörtsi. Tuul pöördub lõunasse ja paisub taas tugevaks. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +2 kuni +6, sisemaal langeb kohati 0 kraadi lähedale. 

Pühapäev tuleb madalrõhkkonna servas vihmahoogudega, sisemaal poetab sekka ka lörtsi. Puhub võrdlemisi tugev edelatuul. Õhutemperatuur on 0 kuni +5, päeval +3 kuni +7 kraadi.

Tagasi üles