Pere unustas kolmeaastase poja kogemata Viljandi poe parklasse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Viljandi linn.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Lõuna prefektuur tänab sotsiaalmeedias Viljandi elanikku, kes leidis poe parklast omapäi jäänud ja sokkides kolmeaastase poisi.

Sündmused said alguse 13. novembri õhtul kella 18.30 paiku, kui tähelepanelik mees märkas Jakobsoni tänaval poe parklas üksinda seismas väikest poisslast, kel olid jalas üksnes sokid ning seljas õhukesed riided, millega õues kuigi kaua olla ei kannata. Ta läks lapsega poodi ühe kauplusetöötaja juurde, et poisi vanemad leida, kuid tulutult. Nii anti juhtunust teada politseile.

Pelglik poiss teadis politseile öelda vaid oma eesnime. Umbes poolteist tundi hiljem ei olnud lapse vanemad endiselt veel teada, kui hädaabinumbril 112 helistas paanikas naine ja teatas lapse kadumisest. Tema oligi parklast leitud väikemehe ema.

Selgus, et laps oli autos maganud, kui pere oma õhtuseid sõite tegi. Ühel hetkel, kui teised olid korraks poes, ärkas laps ning astus sokkide väel autost välja. Tekk, mis tal peal oli, jäi autoistmele nõndamoodi, et seal all võinuks justkui põnn jätkuvalt magada. Ajal, mil unine laps parklas ringi kondas, sõitis pere pahaaimamatult ära ning avastas lapse puudumise alles siis, kui olid jõudnud Viljandi linnast välja oma koju. «Võite üksnes aimata, mida lapsevanemad sellisel hetkel tunda võivad,» kirjutab politsei.

«Õnneks läks kõik hästi, sest meie seas on palju häid ja abivalmis inimesi, kel on terav silm, suur süda ja soe abikäsi. Tänu tähelepanelikule mehele ja kaupluse töötajale sai laps õnnelikult tagasi oma vanemate juurde. Aitäh teile!» seisab Lõuna prefektuuri lehel.

Tagasi üles