Video ja galerii: Arnold Rüütel esitles oma elutööraamatut

Arnold Rüütel esitles täna Rahvusraamatukogus oma eluloo raamatut "Viimane Rüütel. Arnold Rüütli jäljed Eesti pinnal ja ajas".

10 minutit enne kella kolme oli Rahvusraamatukogu koridoris ringi liikumas kümneid Eesti praeguseid ja kunagisi tipp-poliitikuid ning kultuuritegelasi. Härra Rüütlit tulid õnnitlema ja austama teiste seas Jüri Ratas, Siim Kallas, Mart ja Martin Helme, Eiki Nestor, Rein Veidemann, Vaino Väljas, Indrek Toome, Arvo Sirendi, Tiit Vähi.

Esitluse kuupäev, 16. november, ei valitud juhuslikult. Sõnavõttudes toodi korduvalt välja 1988. aasta sündmuseid ja Arnold Rüütli rolli Eesti Vabariigi taasiseseisvumisel. 

Peaminister Jüri Ratas avas esitluse austusavaldusega. "Väga austatud president Arnold Rüütel. Olete olnud ja olete väga paljudele Eesti inimestele ja poliitikutele suureks eeskujuks."

Eiki Nestor ütles, et vaatamata oma 60. eluaastale, tunneb end Arnold Rüütli kõrval poisikesena. "Ta on ehe näide, milline peab uus eakus välja nägema," ütles Nestor.

Raamatu autori Peeter Ernitsa sõnul kulus selle kokkupanemisele umbes viis aastat. "See valmis põhjaliku töö tulemusena," ütles ta.

2001-2006. aastal Eesti vabariigi presidendi ametit pidanud Rüütel ütles, et kuigi raamat sai pikk ja põhjalik jäi palju ka välja. "See kõik, mis ma elujooksul olen teinud, poleks siia kuidagi mahtunud," ütles ta lisades, et olulisemad eluloo aspektid said siiski kaante vahele. 

Tagasi üles
Back