Otseülekanne: väitlusturniiril astuvad vastamisi Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas

Laupäeval toimuva presidendi väitlusturniiri finaalvõistluse eel peavad näidisväitluse koos Eesti parimate õpilasväitlejatega Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas. Postimees näitab väitlust otseülekandes.

Kell 16.50 peetakse näidisväitlus «Tallinn tuleks euroraha jagamisel välistada», kus lähevad vastamisi Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas. Kaljulaidi paariliseks on James Arney (Miina Härma Gümnaasium) ning Kallasel Markus Laanoja (Hugo Treffneri Gümnaasium),. Loosi tahtel väitlevad Kallas-Laanoja jaataval ning Kaljulaid-Arney eitaval poolel. 

Eesti Väitlusseltsi ja Vabariigi Presidendi Kantselei koostöös kahe aasta tagant korraldatav presidendi väitlusturniir on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiealistele algajatele väitlejatele, et populariseerida väitluskultuuri ja -oskusi.

«Me jõuame nii kooli- kui tööelus kaugemale, kui omandame selle väärtusliku oskuse, suudame olla üksteise vastu mõistvamad ja oskame enda seisukohti paremini mõistetavaks muuta,» ütles president Kaljulaid tänavust väitlusturniiri välja kuulutades.

Novembri alguses toimunud viies eesti- ja venekeelses piirkondlikus eelvoorus väitles teemal «Poliitkampaaniad koolides peaksid olema keelatud» üle 200 õpilase, mis teeb sellest seni suurima Eesti-sisese väitlusturniiri.

Homme Tallinna Inglise Kolledžis toimuvale lõppvõistlusele pääses 44 võistkonda. Finaalturniiril on väitlusteemaks «Võrdõiguslikkusesse uskuv Eesti naine peaks minema vabatahtlikult ajateenistusse».

Loe ka neid

Tagasi üles