Galerii ja video: Zimbabwe sai kümnete tuhandete silme all uue presidendi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Zimbabwe endine asepresident Emmerson Mnangagwa määrati suurejoonelisel tseremoonial riigi pealinnas Harares presidendiks pärast endise riigipea Robert Mugabe eemaldamist sõjaväe poolt. 

Mnangagwa andis oma ametivande Harare suurel staadionil kümnete tuhandete zimbabwelaste, välisdiplomaatide ja kõrgete riigimeeste ees. Staadioni ümbritsevad snaiprid ja kehtestatud on karmid julgeolekureeglid. See aga ei takistanud kohalike sinna muusika saatel tantsides ja lauldes sisse voolamast.

«Oleme väga elevil ja ootame Mnangagwa suuri tegusid. Oleme väga pikalt diktatuuri all elanud,» ütles 23-aastane Sharon Mauyakufa viidates Mugabele.

Mnangagwa kinnitas riigimeedia teatel ametissevannutamise eel Mugabele ja tea perele, et neile tagatakse maksimaalsed julgeolekumeetmed. « Mnangagwa rääkis eile ametist lahkuva presidendiga ja kinnitas talle ja tema perele, et neile tagatakse maksimaalne julgeolek ja heaolu,» teatas riigimeedia. Teates lisati, et Mugabe osavõtt tseremoonial pole tõenäolise, sest tal on vaja puhata. 

Tagasi üles